Korona pokazała charakter. Kielczanie wygrali w Lubinie i są bliżej półfinału

czwartek, 26 października 2017 20:17 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0. „Żółto-czerwoni” mimo, że na Dolny Śląsk pojechali mocno osłabieni to szczególnie w pierwszej połowie nadawali ton grze. Na listę strzelców w 45. minucie wpisał się Maciej Górski - przy akceptacji jego trafienia pomógł system VAR, bo początkowo sędzia Paweł Raczkowski odgwizdał spalonego. W drugiej części popieczeni Gino Lettieriego skupili się na defensywie i ostatecznie zdołali utrzymać korzystny wynik przed meczem w Kielcach. Rewanże ćwierćfinałów PP wstępnie zaplanowano między 28 a 30 listopada.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:1 (0:1)

Bramki: Górski (45’)

Żółte kartki: Jagiełło, Kopacz, Matuszczyk, Jach - Górski, Diaw, Argyris

Czerwona kartka: Kopacz (za dwie żółte)

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Kopacz, Jach - Czerwiński (46’ Woźniak), Tosik (46’ Matuszczyk), Kubicki, Jagiełło, Janoszka - Pawłowski (77’ Tuszyński), Świerczok.

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Barry - Kosakiewicz, Cvijanović, Kovacević (18’ Diaw), Cebula, Miś (65’ Jukić)- Soriano (70’ Argyris), Górski.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

3’: Alomerović już na początku spotkania popisał się świetną interwencją. Jach zagrał krosową piłkę na prawo do Czerwińskiego. Wahadłowy gospodarzy będąc na wysokości pola karnego zgrał bez przyjęcia z głowy do środka, gdzie przed szansą stanął Pawłowski. Znakomitą interwencją jego strzał zatrzymał bramkarz Korony.

5’: Szybka odpowiedź „Żółto-czerwonych”. Cvijanović zagrał prostopadle do Górskiego, napastnik zdołał musnąć piłkę, ale przytomnie kąt skrócił wysunięty z bramki Polacek.

15’: Kontuzji nabawił się Kovacević. Bośniak od początku grał jako defensywny pomocnik. Lettieri w jego miejsce wprowadził Diawa. Senegalczyk zajął miejsce w obronie, natomiast do drugiej linii przesunięty został Rymaniak.

23’: Ładna akcja Korony! Kosakiewicz dośrodkował w pełnym biegu na długi słupek. Górski zgrał piłkę na piąty metr gdzie potężnie z półobrotu w poprzeczkę trafił Soriano.

35’: Korona zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce. „Żółto-czerwoni” nie zdołali jednak w tym okresie wypracować żadnej dobrej okazji do zdobycia bramki.

45’: GOL! Górski! VAR po raz pierwszy pomógł Koronie! Strzał na bramkę oddał Cvijanović. Piłkę przed siebie odbił Polacek, a do futbolówki najszybciej dopadł Górski, który wpakował ją do bramki. Początkowo sędzia Raczkowski odgwizdał spalonego, ale po konsultacji z wozem VAR wskazał na środek boiska!

45’: Nieporozumienie między Diawem a Alomeroviciem mógł wykorzystać Janoszka. Jego uderzenie sprzed pola karnego dobrze  zablokował Dejmek, a sytuację dalekim wybiciem wyjaśnił Rymaniak.

50’: Zagłębie po przerwie podeszło nieco wyżej, zaczęło grać bardziej agresywnie, ale piłkarze Korony dzięki dobremu ustawieniu nie dopuszczali gospodarzy pod swoje pole karne.

61’: Pierwsza składna akcja Zagłębia. Po dośrodkowaniu z prawej strony i zgraniu Pawłowskiego przed szansą stanął Świerczok. Uderzenie napastnika „Miedziowych” w ostatniej chwili znakomitą interwencją zatrzymał Rymaniak.

64’: Kolejna dobra sytuacja gospodarzy. Z linii pola karnego uderzał Świerczok, ale dobrą interwencją popisał się Alomerović.

67’: Trzecia szansa Świerczoka. Kubicki popisał się błyskotliwą wrzutką z głębi pola, a napastnik Zagłębia „szczupakiem” starał się  zmienić tor lotu piłki, ale ta sztuka mu się nie udała.

84’: Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kopacz.