Korona urwała punkt liderowi. Miśkiewicz bohaterem

sobota, 16 lutego 2019 21:16 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w hitowym spotkaniu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy bezbramkowo zremisowała na Suzuki Arenie z Lechią Gdańsk. W całym meczu więcej klarownych sytuacji wypracował sobie lider rozgrywek, ale "żółto-czerwonych" często przed stratą bramki ratował świetnie dysponowany Michał Miśkiewicz. W 51. minucie rzut karny przestrzelił napastnik gości – Flavio Paixao. Podopieczni Gino Lettieriego utrzymali 4. miejsce w tabeli.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Korona: Miśkiewicz  –  Rymaniak, Tamm, Kovacević, Marquez, Gardawski  –  Puczko (69' Górski), Gnjatić, Petrak, Cebula (64' Arweładze) –  Brown Forbes (90' Sewerzyński)

Lechia: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Paixao, Łukasik, Makowski (86' Arak), Kubicki, Michalak (89' Fila) – Sobiech (90' Żukowski)

Kartki: Gnjatić, Marquez, Górski, Kovacević – Augustyn

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': Pierwsza szansa Korony. Puczko posłał mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do strzału doszedł Gnjatić, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

17': Paixao zagrał górną piłkę do wbiegającego w pole karne Kubickiego. Pomocnik Lechii dobrze przyjął i z bliskiej odległości oddał strzał, ale znakomitą interwencją zatrzymał go skracający kąt Miśkiewicz.

23': Obrońcy Lechii wybili piłkę po rzucie rożnym. Na strzał z pierwszej piłki z 18 metra zdecydował się Cebula. Futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

25': Petrak uderzył z 30 metra. Piłka po drodze odbiła się od pleców Paixao... i minęła spojenie bramki strzeżonej przez Kuciaka.

28': Błąd kieleckiej defensywy. W dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Mladenović, ale jego uderzenie kapitalną interwencją zatrzymał Miśkiewicz.

33': Lipski wpadł w pole karne, po czym z końcowej linii zagrał w kierunku nabiegającego Sobiecha. Po raz kolejny na posterunku był bramkarz Korony.

49': Nieodpowiedzialne zachowanie Tamma. Debiutujący w "żółto-czerwonych" barwach Tamm faulował na skraju pola karnego Sobiecha. Napastnik Lechii wybiegał z "szesnastki", dodatkowo był ustawiony tyłem do bramki.

51': Paixao fatalnie przestrzelił z "jedenastego" metra. Portugalczyk uderzył mocno, ale wysoko nad poprzeczką.

53': Brown Forbes uderzył mocno po ziemi z rzutu wolnego z 18 metra. Dobrze ustawiony Kuciak sprawował piłkę do boku.

59': Świetna indywidualna akcja Forbesa. Napastnik Korony zbiegł z lewej strony do środka, po czym strzelił w kierunku dłuższego słupka. Piłka minimalnie minęła bramkę.

64': Michalak dynamicznie wpadł w pole karne. Skrzydłowy Lechii zagrał do Sobiecha, ale ten oddał bardzo słaby strzał.

66': Po raz kolejny Michalak dał się we znaki kieleckiej defensywie. Pomocnik gości po raz kolejny na pełnej szybkości wbiegł w "szesnastkę" i po ziemi dograł do Sobiecha. W ostatniej chwili skutecznie zatrzymał go Kovacević.

68': Zakotłowało się w polu karnym Korony po rzucie rożnym egzekwowanym przez Mladenovicia. Przed szansą stanął Paixao, ale dobrze wypchał go Gnjatić, a piłka wylądowała w rękach Miśkiewicza.

74': Kolejna stuprocentowa szansa Lechii. Mladenović świetnie dośrodkował z lewej strony prosto na głowę Sobiecha. Kapitalną interwencją popisał się Miśkiewicz.

80': Mladenović uderzył mocno z rzutu wolnego. Czujny był jednak Miśkiewicz.

90+1': To była piłka meczowa Lechii. Paixao przyjął piłkę w polu karnym, ale w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki.