Korona wygrywa na koniec roku

niedziela, 05 grudnia 2021 19:50 / Autor: Filip Piechociak
Filip Piechociak

W ostatnim tegorocznym meczu, Korona Kielce pokonała na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:0. Spotkanie nie porwało, ale „żółto-czerwoni” wypunktowali niżej notowanego rywala. W 35. minucie rzut karny na gola zamienił Jacek Podgórski, a na dwanaście minut przed końcem błąd obrony jastrzębian wykorzystał Filipe Olivieira.

„Żółto-czerwoni” przystąpili do meczu w osłabionym składzie. Zabrakło Adama Frączczaka, Michała Koja oraz Piotra Malarczyka. Wszystkich wyeliminowały urazy mięśniowe.

Początek należał do kielczan. W 6. minucie mieli świetną okazję na zdobycie gola. Indywidualną akcją popisał się Jakub Łukowski, ale strzelił w boczną siatkę.

W 22. minucie wydawało się, że Korona objęła prowadzenie. Jakub Łukowski przyjął dośrodkowanie, oszukał obrońcę gospodarzy i pewnie umieścił piłkę w siatce. System VAR anulował jednak bramkę, bowiem została zdobyta w sposób nieregulaminowy. Napastnik kieleckiego zespołu pomagał sobie ręką przyjmując piłkę.

W 35. minucie Dawid Błanik został faulowany w polu karnym GKS-u Jastrzębie. Po wideoweryfikacji przyjezdnym został przyznany rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jacek Podgórski i bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Po stracie bramki Jastrzębie rzuciło się do odrabiania strat. W ostatnich chwilach pierwszej części Jakub Niewiadomski mógł strzelić gola wyrównującego.  Obrońca gospodarzy nie zdołał jednak pokonać Konrada Forenca.

W drugiej części gospodarze zdecydowanie mocniej naciskali na „żółto-czerwonych”, jednak bez większych konkretów. Obie drużyny ograniczyły się do stałych fragmentów gry, z których nic nie wynikało.

W 74. minucie szansę na wyrównanie miał Miłosz Misala. Po strzale pomocnika jastrzębian musiał interweniować Felipe Oliveira, który skierował futbolówkę na rzut rożny.

Kilka minut później podopieczni Kamila Kuzery umocnili się na prowadzeniu. Jakub Górski zmusił pressingiem do błędu obrońcę gospodarzy, do piłki w polu karnym dopadł Felipe Oliveira i bez zastanowienia huknął w stronę bramki. Mariusz Pawełek był bez szans.

Po bramce Oliveiry Korona kontrolowała boiskowe wydarzenia. Obraz gry do końcowego gwizdka nie zmienił się, więc „żółto-czerwoni” mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Kielczanie zakończyli 2021 rok na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Tracą cztert "oczka" do drugiego Widzewa Łódź.

Korona zainauguruje rundę wiosenną w ostatni weekend lutego od domowego spotkania ze Stomilem.

GKS Jastrzębie – Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: Podgórski 35’, Oliveira 78’

Jastrzębie: Pawełek – Słodowy, Zalewski, Bojdys, Niewiadomski(71’ Misala), Ali(85’ Zejdler), Kuczałek, Witkowski, Gajda, Handzlik(71’ Balboa) – Rumin

Korona: Forenc –Danek, Szymusik(81’ Szarek), Zebić, Sierpina – Podgórski, Szpakowski(68’ Sewerzyński), Gąsior,Oliveira, Błanik– Łukowski (77’ Górski)

Żółte kartki: Zalewski, Kuczałek

Czerwone kartki: Zalewski