Korona zdeklasowana w meczu outsiderów

niedziela, 06 października 2019 14:16 / Autor: Damian Wysocki

W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy, Korona Kielce przegrała na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 1:4. Podopieczni Mirosława Smyły zaprezentowali się fatalnie na tle beniaminka, który schodził z boiska pokonany w ośmiu ostatnich pojedynkach.

Od początku spotkania gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce. Korona postawiła na defensywę, która została jednak złamana w 27. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Rafał Kujawa. 120 sekund później napastnik łodzian dołożył kolejne trafienie. Korona złapała kontakt tuż przed przerwą, kiedy kontrowersyjny rzut karny zamienił na bramkę Adnan Kovacević.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. ŁKS dominował, co w końcu przyniosło kolejne gole. W 59. minucie dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Daniego Ramireza na gola zamienił Jan Grzesik. W 66. minucie hatt-tricka skompletował Rafał Kujawa.

Korona po porażce w Łodzi dalej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale ma tylko punkt przewagi nad ŁKS-em. Podopieczni Mirosława Smyły rozegrają kolejny mecz w sobotę, 19 października, kiedy przed własną publicznością podejmą Wisłę Płock.

ŁKS Łódź – Korona Kielce 4:1 (2:1)

Bramki: Kujawa 27', 29', 66', Grzesik 59' – Kovacević 43' (k)

ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Pyrdoł (87' Bryła), Trąbka (60' Piątek), Srnić, Guima, Ramirez (81' Pirulo) – Kujawa

Korona: Kozioł – Szymusik, Pierzchała, Marquez, Dziwniel – Puczko, Kovacević, Radin (55' Żubrowski), Pacinda (73' Arweladze), Jukić (60' Djuranović) – Żyro

Żółte kartki: Grzesik, Pyrdoł

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

18': Od początku spotkania ŁKS częściej utrzymywał się przy piłce. Korona była cofnięta. "Żółto-czerwoni" dobrze bronili, ale po przejęciu nie potrafili jednak rozegrać składnej akcji. W poczynaniach gospodarzy brakowało przyspieszenia, gry na jeden kontakt.

27': GOL! 1:0! ŁKS przyspieszył grę przed polem karnym Korony. Trąbka zagrał "klepkę" z Ramirezem. Młody pomocnik gospodarzy świetnie odegrał do Hiszpana, który następnie posłał piłkę wzdłuż bramki, gdzie Kujawa znakomicie uprzedził źle ustawionego Szymusika.

29': GOL! 2:0! Kozioł zdołał odbić strzał Trąbki. Piłkę na lewej stronie zdołał przejąć Pyrdoł. Skrzydłowy ŁKS-u z łatwością ograł Szymusika i zagrał do Kujawy, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

36': Korona w końcu stworzyła zagrożenie pod bramką gospodarzy. Dziwniel posłał precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony. Na piłkę idealnie nabiegł Radin, ale jego strzał z głowy wybronił Malarz.

37': Po dośrodkowaniu Pacindy z rzutu rożnego przed szansą stanął Kovacević. Bośniak "podszedł" jednak pod piłkę, i nie zdołał skierować jej w kierunku bramki.

38': ŁKS mógł zamknąć mecz, ale gospodarze fatalnie rozegrali wymarzony kontratak.

39': Rzut karny dla Korony. Pydroł zagrał ręką w polu karnym. Sędzia Frankowski decyzję podjął po ponad trzyminutowej analizie zapisu wideo.

43': GOL! 2:1! Kovacević zmylił Malarza i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

59': GOL! 3:1! Ramirez posłał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony. Grzesik idealnie wyskoczył z linii obrony i pewnym strzałem z głowy, prosto w "okienko" nie dał szans Koziołowi.

64': ŁKS złapał większy luz. Pyrdoł oddał mocny strzał ze skraju pola karnego. Dobrą interwencją popisał się

66': GOL! 4:1! ŁKS dobił bezradną Koronę. Kujawa z łatwością ograł obrońców Korony, po czym oddał strzał sprzed szesnastego metra.

77': Kolejna szansa ŁKS-u. Ramirez uderzył z dystansu. Kozioł odbił piłkę, ale prosto pod nogi Grzesika. Lewy obrońca gospodarzy w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę.