Kosmiczny mecz! Rewelacyjny Alex! PGE VIVE pokonało Telekom Veszprem!

sobota, 02 listopada 2019 17:25 / Autor: Damian Wysocki

W sobotnim meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PGE VIVE pokonało przed własną publicznością Telekom Veszprem 34:33. Bohaterem spotkania został Alex Dujszebajew, który zdobył aż jedenaście bramek.

Obie ekipy od pierwszych minut narzuciły szalone tempo. Gra toczona była bramka za bramkę, a wynik oscylował w granicach remisu.

Dopiero w 21. minucie PGE VIVE udało odskoczyć się na dwie bramki. Po golu Arkadiusza Moryty było już 14:12. Chwilę później podopieczni Tałanta Dujszebajewa mogli mieć trzy trafienia zapasu, ale wybornej sytuacji nie wykorzystał Moryto, świetną paradą zatrzymał go Władimir Cupara. Serbski golkiper w pierwszej części spisywał się bardzo dobrze, a zespoły schodziły do szatni przy remisie 17:17.

Początek drugiej części należał do gospodarzy. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa postawili twarde warunki w obronie, kilka odbić zaliczył Andreas Wolff, a w ataku brylował Alex Dujszebajew. To wszystko pozwoliło wyjść PGE VIVE na czterobramkowe prowadzenie. W 37. minucie było 18:14.

Taka różnica między zespołami utrzymywała się do 45. minuty. Wówczas o czas poprosił David Davis, a gracze Telekomu zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Na dziewięć minut przed końcem doprowadzili do remisu 28:28.

"Żółto-biało-niebiescy" wytrzymali jednak trudny moment i ponownie zdołali wypracować trzybramkową przewagę, której nie oddali do samego końca.

PGE VIVE po wygranej nad Telekomem Veszprem ciągle pozostaje w grze o czołowe miejsca w grupie B. Kielczanie mają na swoim koncie siedem punktów – o jeden więcej od Telekomu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się  w następną sobotę na wyjeździe z Vardarem Skopje.

PGE VIVE  Kielce – Telekom Veszprem 34:33 (17:17)

PGE VIVE: Wolff 1, Kornecki – Fernandez Perez 3, Kulesz 3, Pehlivan, Jurkiewicz 1, D. Dujszebajew, Karacić 2, A. Dujszebajew 11, Lijewski, Vujović, Janc 1, Moryto 4, Karaliok 5, Aginagalde 2, Guillo.

Telekom: Sterbik, Cupara – Manaszkow, Strlek 3, Terzic, Maczkowszek, Borozan 1, Lauge Schmidt 5, Nenadić 4, Lekai 2, Tonnesen 5,Yahia 1, Gajić 7, Marguc 3 , Ferreira Moraes 1, Blagotinszek.