Kossakowski do złota dołożył srebro

niedziela, 26 sierpnia 2018 22:56 / Autor: Damian Wysocki

Znakomicie na paralekoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie zaprezentowali się polscy sportowcy, którzy wygrali klasyfikację medalową. „Biało-czerwoni” w stolicy Niemiec wywalczyli 61 krążków. Dwa z nich zdobył kielczanin - Aleksander Kossakowski.

24-latek w pierwszym dniu zmagań wygrał bieg na 1500 metrów osób niewidomych i niedowidzących. Kossakowski, którego przewodnikiem jest Krzysztof Wasilewski, w niedzielę do swojej kolekcji dołożył „srebro” na 5000 m. Kielczanin uzyskał czas 16:45.26, czym ustanowił swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Zwycięzca Manuel Garnica z Hiszpanii metę przekroczył pięć sekund wcześniej.

Polscy sportowcy w Berlinie wywalczyli 61 krążków: 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych.