Kossakowski ze „srebrem” na koronnym dystansie

piątek, 04 czerwca 2021 23:32 / Autor: Damian Wysocki

Kielczanin Aleksander Kossakowski wywalczył kolejny medal paralekkoatletycznych mistrzostw Europy, które są rozgrywane w Bydgoszczy. W piątek zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów.

27-latek, startujący w kategorii T11 – w której rywalizują osoby niewidome oraz niedowidzące – razem ze swoim przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim w środę wywalczył złoto na 5000 metrów.

Wówczas zdyskwalifikowany został Rosjanin Fedor Rudakow. Tym razem rówieśnik Olka Kossakowskiego nie popełnił żadnego błędu i wziął rewanż. Na mecie uzyskał czas 4:09.71 – o blisko 15 sekund lepszy od dotychczasowego rekordu „życiowego”. Kielczanin stracił do niego siedemnaście setnych.

Po czterech dniach mistrzostw reprezentacja Polski zdobyła 39 medali: 12 złotych, 17 srebrnych i 10 brązowych. Rywalizacja w Bydgoszczy zakończy się w sobotę.