Kuzera: Wiem, że jest wielki niedosyt i przekujemy to wszystko w dobre rzeczy

niedziela, 26 listopada 2023 16:45 / Autor: Michał Gajos

Korona Kielce zremisowała jedynie z beniaminkiem ligi 1:1. Żółto-Czerwoni zakończyli rywalizację z Ruchem Chorzów wielkim niedosytem, co dało się usłyszeć w głosie Kamila Kuzery.

Kamil Kuzera, trener Korony: – Piłka nożna, polska ekstraklasa. Chyba nikt by sobie nie wyobraził, że po tak rozegranej połowie, po jednym błędzie, ten mecz może się tak odmienić. Trudno to mówić, czy to złość czy niedosyt, każdego pozostawiam z tym pytaniem. Nie było z naszej strony lekceważenia. Jeden gol w ekstraklasie może wiele zmienić. Mam po tym meczu mieszane uczucia.

Pracujemy w ten sposób, że wszystkie rzeczy wdrażamy na porządku dziennym. To nie jest moment, aby wprowadzać niepewność, ale to sygnał, aby uświadomić sobie, że w tej lidze mają znaczenie szczegóły. Wiem, że jest wielki niedosyt i przekujemy to wszystko w dobre rzeczy. Za nami dziesięć meczów bez porażki, ale teraz potrzebne nam zwycięstwo.

Najwazniejszy jest cel. Zmiany, które dziś zrobiliśmy, były dobre. Pomimo tego, że druga połowa wyglądała, jak wyglądała, mogliśmy wyciągnąć dużo więcej.

Czy zmiana Nono była konieczna? Ze względów zdrowotnych nie, ale uznałem, że trzeba coś zmienić, bo nie wyglądało to najlepiej.