Legia wypunktowała Koronę

piątek, 27 kwietnia 2018 20:11 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce nie sprawili kolejnej niespodzianki w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w meczu 33. kolejki przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 1:3. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Na początku jej trwania na listę strzelców wpisali się Sebastian Szymański i Jarosław Niezgoda. Dwanaście minut przed końcem prowadzenie "Wojskowych"  podwyższył Miroslav Radović, który skutecznie egzekwował rzut karny. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, honorowe trafienie dla kielczan zaliczył Goran Cvijanović.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (0:0)

Bramki: Szymański 47', Niezgoda 55', Radović 79' - Cvijanović 89'

Legia: Malarz - Vesović, Astiz, Pazdan, Hlousek – Szymański, Cafu, Remy, Hamalainen (69' Radović), Pasquato - Niezgoda.

Korona: Alomerović - Kosakiewicz, Rymaniak, Kovacević, Kallaste - Gardawski, Możdżeń (64' Cebula), Petrak (60' Cvijanović), Janjić - Kaczarawa, Soriano (59' Kiełb).

Żółte kartki: Astiz - Petrak, Rymaniak

Czerwona kartka: Kallaste

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

6': Janjić spróbował swoich sił sprzed pola karnego. Technicznie uderzona piłka zmierzała w górny róg bramki Legii, ale piłkę zdołał odbić Malarz.

15': To mógł być gol dla gospodarzy. Po rzucie rożnym Szymańskiego piłka odbiła się przed Rymaniakiem. W tym momencie, stojący za nim Astiz nieoczekiwanie wystawił nogę i trącił futbolówkę, ale na szczęście Korony ta trafiła w słupek.

25': Legia częściej utrzymywała się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Korona od początku była bardzo dobrze zorganizowana.

34': Groźne uderzenie Szymańskiego z rzutu wolnego z siedemnastego metra świetną interwencją zatrzymał Alomerović.

41': Niezgoda strzelił gola dla Legii. Sędzia Lasnyk po konsultacji z wozem VAR nie uznał jednak tego trafienia, ponieważ wcześniej na spalonym był Szymański.

47': GOL! 1:0! Mocne otwarcie drugiej połowy przez Legię! Znakomitym,  precyzyjnym strzałem z dwudziestu pięciu metrów z lewej nogi popisał się Szymański.

55': GOL! 2:0! Niezgoda! Szymański znakomicie uruchomił na prawej stronie Vesovicia. Czarnogórzec wystawił piłkę do Hamalainena, który oddał strzał z pierwszej piłki. Futbolówkę zdołał odbić Alomerović - ta spadła pod nogi Niezgody, który strzelił swoją trzynastą bramkę w sezonie.

60': Kontratak Korony. Możdżeń zagrał piłkę do świetnie wychodzącego Gardawskiego. Pomocnik "żółto-czerwonych" podał do idealnie nadbiegającego Kaczarawy. Gruzin uderzył z pierwszej piłki, ale dobrą interwencją popisał się Malarz. To była stuprocentowa okazja.

76': Rzut karny dla Legii! Cafu szarżował w polu karnym Korony. Portugalczyk położył Rymaniaka, Alomerovicia, a kiedy zbierał sie do oddania strzału został powalony przez Kallaste. Estończyk, po konsultacji VAR, za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę!

79': GOL! 3:0! Radović pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

89': GOL! 3:1! Kaczarawa popisał się przytomną wrzutką do Cvijanovicia. Słoweniec przyjął piłkę na czternastym metrze, po czym skutecznie uderzył po długim rogu.