Liga Mistrzów: Dwie pary rozstrzygnięte. Płock dalej z szansami

piątek, 24 marca 2023 08:33 / Autor: Damian Wysocki

Telekom Veszprem i THW Kiel rozstrzygnęły sprawę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w pierwszych spotkaniach. W grze o najlepszą ósemkę pozostaje wicemistrz Polski z Płocka.

Kieleckich kibiców najbardziej interesowało starcie OTP Bank Picku Szeged z Telekomem Veszprem, bo to zwycięzca tej węgierskiej pary będzie rywalem Industrii w walce o Final4.

Veszprem rozstrzygnęło losy dwumeczu… już po 30 minutach. Po nich prowadziło z największym krajowym rywalem 20:7. Całe spotkanie wygrało 36:23. Wypuszczenie takiej przewagi w rewanżu wydaje się niemożliwe. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ.

Pewny, bardzo duży krok w stronę najlepszej ósemki wykonał THW Kiel, który na wyjeździe ograł Dinamo Bukareszt 41:28. Niemiecka ekipa znów może ostrzyć sobie zęby na ćwierćfinał przeciwko Paris Saint-Germain.

W grze o najlepszą ósemkę pozostaje Orlen Wisła Płock. Wicemistrz Polski zremisował u siebie z HBC Nantes 32:32, choć po pierwszej połowie przegrywał 14:18. Rewanż we Francji odbędzie się w przyszłą środę.

Otwarta jest również duńska rywalizacja. W pierwszym spotkaniu Aalborg wygrał u siebie z GOG 30:28.