Lijewski: Zrobiliśmy dziś duży krok w kierunku kolejnej fazy zmagań

czwartek, 28 marca 2024 12:36 / Autor: Michał Gajos

Drugi trener mistrzów Polski podsumował wczorajsze spotkanie w Gudme. Jego zespół wygrał ośmioma bramkami, wypracowując poważną zaliczkę przed rewanżem.

Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii: – Za nami sześćdziesiąt minut meczu o awans do ćwierćfinału. Zrobiliśmy duży krok w kierunku kolejnej fazy zmagań. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ przed nami kolejna część rywalizacji. Jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji, z tego względu, że rewanż będzie rozgrywany w naszej hali, z dużą zaliczką bramkową. Wiemy jednak, że drużyna z Gudme do drugiego meczu przygotuje się tak, aby odrobić straty.

Cieszy nas to, że zagraliśmy bardzo kompaktowo w obronie. Nasz przeciwnik nie był przygotowany na tak ruchliwą i agresywną obronę 5-1. Tym właśnie ich zaskoczyliśmy, wybijając ich największe atuty, czyli rzuty z drugiej linii. Do tego wszystkiego doszły jeszcze świetne interwencje Andreasa Wolffa, które pchały nas do przodu. W ataku pozycyjnym natomiast graliśmy wyrafinowanie i z zimną głową wykańczaliśmy akcje, które wcześniej przygotowywaliśmy. Cieszymy się z tego, tym bardziej że wiedzieliśmy, iż rywale rzucą wszystko, aby powrócić do tego meczu. Przetrwaliśmy ich nawałnice i dzięki temu kontrolowaliśmy to spotkanie do końca.

Musimy myśleć, co jest przed nami, więc teraz będziemy już koncentrujemy się na pojedynku z Zagłębiem Lubin. Ten mecz sam się nie wygra i trzeba się do niego jak najlepiej przygotować. Wiemy, że będziemy zmęczeni i poobijani po długiej podróży powrotnej, więc to spotkanie musimy wygrać. Dopiero po świętach będziemy grali rewanż z GOG, a co będzie po środzie, to zobaczymy. Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, natomiast to była dopiero połowa meczu.