Łomża Vive górą nad „Lisami”. Świetna forma Korneckiego

czwartek, 19 sierpnia 2021 19:37 / Autor: Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce zagra w finale turnieju towarzyskiego w Moskwie. W czwartek, w drugim meczu grupowym, pokonała Fuchse Berlin 27:21. W starciu z "Lisami" kapitalnie spisał się Mateusz Kornecki, który zanotował aż 54-procentową skuteczność obron.

Łomża Vive zaliczyła udany początek. Od początku między słupkami nie do przejścia był kielecki golkiper. Po 9. minutach mistrzowie Polski prowadzili 5:0. Dopiero wtedy Fuchse zdołało rzucić swoją pierwszą bramkę.

Berlińczycy szybko skrócili dystans, ale tylko na moment, bo w bramce dalej rewelacyjnie spisywał się Kornecki. Kielczanie schodzili na przerwę prowadząc 17:11.

Po zmianie stron dobre interwencje zaczął notować bramkarz rywali – Dejan Milosavljev. Gra kielczan nieco wyhamowała. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli problemy z przedarciem się przez agresywna obronę "Lisów". W 46. minucie prowadzili 21:17.

Końcówka należała jednak do Łomży Vive, która ponownie odskoczyła i ostatecznie wygrała 27:21.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa o zwycięstwo w turnieju zagrają ze SKA Mińsk. Piątkowy finał rozpocznie się o godz. 17.30 czasu polskiego.

Łomża Vive Kielce – Fuchse Berlin 27:21 (17:11)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Nahi 2, Kulesz 3, Gębala 1, Sićko 1, Karacić 3, Thrastarson 2, Olejniczak 1, Vujović 2, Moryto 6, Karaliok 6.