Łomża Vive Kielce ma mistrza olimpijskiego

sobota, 07 sierpnia 2021 15:28 / Autor: Damian Wysocki

Nicolas Tournat to pierwszy zawodnik w historii Łomży Vive Kielce, który został mistrzem olimpijskim. W finale rywalizacji w Tokio jego Francja pokonała Danię 25:23.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Skandynawowie. Szybko trzy razy z piłką zderzył się Niklas Landin. Nie mogli jednak odskoczyć, a z biegiem czasu coraz lepiej wyglądała francuska obrona. Po 19. minutach „Trójkolorowi” prowadzili 9:6. Na przerwę schodzili przy wyniku 14:10.

Na początku drugiej części podopieczni Guillaume Gille’a zwiększyli przewagę do sześciu trafień (18:12). Na kwadrans przed końcem Duńczycy ruszyli do sukcesywnego odrabiania strat. W 49. minucie po golu Mathiasa Gidsela przegrywali tylko 21:22.

Francuzi mieli olbrzymie problemy z dojściem do sytuacji rzutowych. Siedmiominutowy okres bez gola przerwał Nedim Remili. W 52. minucie jego kadra prowadziła 23:21.

Półtorej minuty przed końcem Duńczycy złapali kolejny kontakt i zdobyli bramkę na 23:24. Następnie piłkę zgubił Nikola Karabatić. „Trójkolorowi” zdołali się jednak wybronić. Zdążyli jeszcze rzucić gola do pustej bramki, który spuęntował ich triumf.

Nicolas Torunat w finale pojawiał się na krótko w obronie, aby odciążyć Ludovika Fabregasa i Lukę Karabaticia. Nedim Remili, który za rok trafi do Łomży Vive, zdobył pięć bramek.

Przypomnijmy, z brązowymi medalami do Kielc wrócą Hiszpanie Alex Dujszebajew i Miguel Sanchez-Migallon Naranjo. Olimpijczycy, poza Andreasem Wolffem, otrzymają tydzień wolnego. Później przez kilka dni będą pracować pod okiem Krzysztofa Palucha, trenera przygotowania fizycznego. Nie pojadą jeszcze na towarzyski turniej do Moskwy.