Łomża Vive najlepsza w Moskwie

piątek, 20 sierpnia 2021 18:55 / Autor: Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce wygrała turniej towarzyski w Moskwie. W finale rywalizacji pokonała białoruskie SKA Mińsk 35:33. Bardzo dobre zawody rozegrali skrzydłowi mistrza Polski Arkadiusz Moryto i Dylan Nahi, którzy rzucili odpowiednio osiem i siedem bramek.

W fazie grupowej podopieczni Tałanta Dujszebajewa ograli Dońskich Kozaków Taganrog oraz Fuchse Berlin. SKA okazało się lepsze od CSKA Moskwa i Permskich Niedźwiedzi.

Finał lepiej rozpoczęli kielczanie, który dobrze radzili sobie w obronie. W bramce przeciętnie spisywał się Andreas Wolff, który zanotował tylko kilka odbić w początkowej fazie. Mistrz Polski utrzymywał jednak bezpieczną, kilkubramkową przewagę. Na przerwę schodził przy wyniku 19:14 na swoją korzyść.

Po zmianie stron młody i ambitny zespół wicemistrza Białorusi ruszył do odrabiania strat. Błyskawicznie, bo już po sześciu minutach doprowadził do remisu po 20. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa ponownie odskoczyli na dwie, trzy bramki, ale rywale nie rezygnowali z walki o korzystny rezultat.

Do kolejnego remisu doprowadzili na 12 minut przed końcem. Końcówka była bardzo wyrównana, ale kielczanie nie dali się przełamać. Finalnie wygrali 35:32.

Łomża Vive wróci do Polski w niedzielę. Kolejny sparing rozegra we wtorek. W Hali Legionów podejmie Azoty Puławy (godz. 17.30).

Łomża Vive Kielce – SKA Mińsk 35:33 (19:14)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Nahi 7, Kulesz 2, Gębala 2, Sićko 4, Karacić 1, Thrastarson, Olejniczak 2, Vujović 4, Moryto 8, Karaliok 5