Maciej Giemza już w "dwudziestce". Otwinowski utrzymuje dobre miejsce

czwartek, 09 stycznia 2020 14:51 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 27. miejsce na piątym etapie Rajdu Dakar.

W czwartek zawodnicy przejechali 563-kilometrową trasę z Al Ula-Hail. Odcinek specjalny wyniósł 353 kilometry. 25-letni piekoszowianin pokonał go w 4 godziny 26 minut i 37 sekund. Do zwycięzcy – Toby'ego Price z Australii stracił 29 minut i 4 sekundy. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Amerykanin Ricky Brabec. Maciej Giemza zaliczył kolejny awans, przesunął się z 21. na 20. lokatę.

Drugi z zawodników z naszego regionu, jeżdżący na quadzie Paweł Otwinowski, uplasował się na 20. miejscu. 41-latek pokonał "OES" w 8 godzin 26 minut i 55 sekund. Najlepszy okazał się Romain Dutu z Francji. Przodownictwo w "generalce" utrzymał  Ignacio Casale z Chile. Paweł Otwinowski zajmuje 14. miejsce.

W piątek zawodnicy zmierzą się z najdłuższym do tej pory etapem: pokonają 830-kilometrową trasę z : Hail do Rijad. Odcinek specjalny wyniesie 478 km.