Maciej Giemza o krok od realizacji swojego celu

czwartek, 16 stycznia 2020 11:15 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Giemza zajął 16. miejsce na przedostatnim etapie Rajdu Dakar. 25-letni piekoszowianin jest o krok od ogromnego sukcesu, jakim będzie ukończenie najbardziej prestiżowych terenowych zmagań świata w czołowej "dwudziestce".

W czwartek zawodnicy pokonali 744-kilometrową trasę z Shubaytah do Haradh. Była to druga część maratońskich zmagań, podczas których nie można korzystać z pomocy serwisowej.

Maciej Giemza odcinek specjalny, liczący 379 kilometrów, pokonał w 4 godziny 30 minut i 53 sekundy. Do zwycięzcy – Chilijczyka Pablo Quintanilli stracił 21 minut i 31 sekund.

Motocyklista Orlen Teamu utrzymał 18. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po dakarowe zwycięstwo pewnie zmierza Amerykanin Ricky Brabec.

Piątek będzie ostatnim dniem rywalizacji. Zawodnicy pokonają 447-kilometrową trasę z Haradh do Al Quiddiya. Odcinek specjalny wyniesie 374 km.