Medale halowych mistrzostw Polski Kołeczek i Borkowskiego

poniedziałek, 20 lutego 2017 08:06 / Autor: Damian Wysocki

Z bardzo dobrej strony podczas zakończonych w niedzielę halowych mistrzostw Polski w lekkie atletyce pokazali się zawodnicy pochodzący z województwa świętokrzyskiego.

Srebro w biegu na 60 metrów przez płotki wywalczyła Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz. 24 - latka w finale uzyskała 8,06 sek., co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie. Rywalizacje w Toruniu wygrała Klaudia Siciarz z AZS-AWF Kraków, która z czasem 8,00 sek. ustanowiła nowy rekord świata juniorek. Po brąz sięgnęła Urszula Bhebhe.

Brązowy medal na 800 metrów wywalczył pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim - Mateusz Borkowski. 20 - latek reprezentujący obecnie RKS Łódź uzyskał czas 1.48.73 i na metę wpadł za plecami Adama Kszczota i  Artura Kuciapskiego.

Karolina Kołeczek i Mateusz Borkowski wypełnili minima na halowe mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane na początku marca w Belgradzie.