Medale kielczanina na mistrzostwach Polski w pływaniu

poniedziałek, 27 listopada 2023 21:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Piotr Niestuj został medalistą Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu. Zawodnik Salos Cortile Kielce zajął 3. miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu odbywały się w dniach 23 - 26 listopada. Gospodarzem zawodów były Termy Maltańskie w Poznaniu.

Ostatni dzień zmagań okazał się szczęśliwy dla Piotra Niestuja. 21-letni pływak Salosu Cortile Kielce przepłynął dystans 200 metrów stylem zmiennym w czasie 2:05.83. Wynik ten dał zawodnikowi brązowy medal w kategorii seniorów oraz srebrny w rywalizacji młodzieżowej.

Drugi z reprezentantów kieleckiego klubu, Dawid Majsak, wystąpił natomiast w dwóch finałach B. Rywalizację w stylu klasycznym na 200 metrów ukończył ostatecznie na 12. pozycji. W stylu motylkowym na 50 metrów został sklasyfikowany na 16. miejscu.

Pełne wyniki poznańskich zawodów dostępne są TUTAJ.