Murawa na Kolporter Arenie piąta w LOTTO Ekstraklasie

środa, 31 maja 2017 13:09 / Autor: Damian Wysocki

Polski Związek Piłkarzy po raz trzeci opracował ranking stanu muraw Ekstraklasy oparty o oceny samych zawodników. Nawierzchnia na kieleckiej Kolporter Arenie zajęła piąte miejsce.

Piłkarzy ekstraklasowych klubów oceniali murawy w skali od 1 do 5, a PZPN z zebranych głosów wyliczył średnią. Najwyższą notę zebrało boisko Zagłębia Lubin - 4,375, a kolejne miejsca na podium zajęły obiekty Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - 4,313 i Lechii Gdańsk - 4,133.

Murawa na kieleckim stadionie zajęła wysokie 5. miejsce - 4,118 i w porównaniu z poprzednim zestawieniem zaliczyła awans aż o sześć pozycji. Przed rokiem „stara” nawierzchnia Kolporter Areny uzyskała bardzo słabą notę - 2,91. Po marcowej wymianie związanej z młodzieżowymi mistrzostwami Europy do lat 21 nota obiektu poszła zdecydowanie w górę.

Piłkarze najsłabiej ocenili murawę na stadionie Lecha Poznań - 2,853.