Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Niemcy lepsi od Polaków. Grał Bieniek

piątek, 08 stycznia 2016 22:32 / Autor: Damian Wysocki
Niemcy lepsi od Polaków. Grał Bieniek
Niemcy lepsi od Polaków. Grał Bieniek
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała ostatnie spotkanie grupowe podczas turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. „Biało-czerwoni” po tie-breaku ulegli Niemcom. Podopieczni Stephana Antigi w grupie zajęli drugie miejsce i w półfinale rywalizacji o Rio zagrają z będącą w znakomitej formie Francją. Kolejny występ w narodowych barwach zaliczył Mateusz Bieniek z Effectora Kielce. 

Polacy spotkanie z Niemcami rozpoczęli najlepiej jak tylko mogli i wygrali pierwszego seta. W dwóch kolejnych partiach „biało-czerwoni” popełniali zbyt wiele błędów i gospodarze turnieju wyszli na prowadzenie. W czwartej odsłonie podopieczni Stephana Antigi podnieśli się i wygrali do 20. W tie-breku lepsi okazali się jednak Niemcy i to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Kolejny występ w narodowych barwach zaliczył Mateusz Bieniek z Effectora Kielce. Środkowy spotkanie rozpoczął w wyjściowej szóstce, został zmieniony na początku drugiego seta, a na parkiecie pojawił się ponownie w czwartej odsłonie. „Bieniu” w meczu z Niemcami zdobył dziesięć punktów, wszystkie po atakach. 21-latek w tym elemencie gry popisał się fantastyczną – 77 procentową skutecznością.

Polacy w półfinale turnieju kwalifikacyjnego zagrają z będącą w znakomitej dyspozycji Francją. „Trójkolorowi” w 2015 roku triumfowali w Lidze Światowej i Mistrzostwach Europy. Niemcy zmierzą się natomiast z Rosją.

Kwalifikację olimpijską zdobędzie tylko zwycięzca berlińskiego turnieju. Zespoły z  drugiej i trzeciej pozycji otrzymają szansę w majowych zawodach interkontynentalnych w Japonii. 

Polska – Niemcy 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:20, 10:15)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Mateusz Mika Paweł Zatorski (L), Damian Wojtaszek (L) – Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Andrzej Wrona, Wojciech Żaliński.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO