SPORT
Niemiecki sprawdzian Korony Handball


Szczypiornistki Korony Handball wchodzą w finalny etap przygotowań do debiutanckiego sezonu PGNiG Superligi. Kielczanki we wtorek w niemieckim Grossroehrsdorfie rozegrają sparing z HC Rodertal - tegorocznym beniaminkiem Bundesligi. Podopieczne Tomasza Popowicza w drodze powrotnej w ostatnim meczu testowym przed startem rozgrywek zmierzą się z KPR-em Kobierzyce.
- W ogóle nie znamy zespołu z Niemiec, nie wiemy jak one wyglądają na parkiecie. Jedziemy tam, aby realizować swoje zadania i z tego dziewczyny będą rozliczane. Zobaczymy jak beniaminek polskiej ligi wygląda na tle beniaminka zza zachodniej granicy - mówił trener kieleckiej drużyny Tomasz Popowicz.
- Będzie to ciekawy sprawdzian. Fajnie będzie zobaczyć inną grę od naszej polskiej. Rywalki z Niemiec pewnie będą szybsze, ale to nas zmotywuje, aby grać na jeszcze wyższym poziomie. Teraz przychodzi już moment kiedy głód gry jest coraz większy - przekonywała bramkarka Aleksandra Orowicz.
Przypomnijmy, że Korona swój pierwszy mecz w Superlidze rozegra 9 września, a jej rywalem w hali przy ul. Krakowskiej będzie MKS Lublin.

![[Dogrywka] Leszek Czarny: Piłką interesowałem się dość średnio](/media/k2/items/cache/6799481bcd75547fa1290c8be06cdbd0_L.jpg)






![[Oceny redakcji] Zabrakło indywidualności](/media/k2/items/cache/b96ffdcc4b0b27fe87c9cada4c00fd8c_L.jpg)