Obiecująca tylko pierwsza połowa. Polacy przegrali z Hiszpanią

piątek, 06 stycznia 2017 19:25 / Autor: Damian Wysocki

Polscy szczypiorniści od porażki rozpoczęli zmagania w towarzyskim turnieju w Irun - próbie generalnej przed startującymi w przyszłym tygodniu mistrzostwami świata we Francji. Lepsza od podopiecznych Tałanta Dujszebajewa okazała się reprezentacja Hiszpanii, która na swoim terenie wygrała 30:20 (11:11).

Spotkanie lepiej rozpoczęli Hiszpanie. Podopieczni Jordiego Rivery w 18. minucie prowadzili 10:6, ale wówczas w ich grze pojawił się przestój. W końcówce pierwszej części  świetnie w bramce spisywał się Adam Malcher i to w dużej mierze dzięki jego postawie „Biało-czerwoni” odrobili straty i drużyny na przerwę schodziły przy remisie 11:11.

W drugiej części Polacy mieli już większe problemy z zatrzymaniem aktualnych wicemistrzów Europy. Hiszpanie podkręcili tempo i bezwzględnie wykorzystywali błędy podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. „Biało-czerwoni” w drugiej części rzucili tylko dziewięć bramek i ostatecznie przegrali 20:30.

W spotkaniu zagrało pięciu szczypiornistów Vive Tauronu Kielce. Dwie bramki zdobył Mariusz Jurkiewicz, jedną Piotr Chrapkowski. Bez gola mecz zakończyli Patryk Walczak i Mateusz Jachlewski. W barwach Hiszpanii wystąpił Julen Aginagalde, który na listę strzelców wpisał się raz.

Polacy w sobotę o 16.00 zagrają z reprezentacją Kataru, która w pierwszym meczu zmagań w Irun pokonała Argentynę 30:25.

Hiszpania - Polska 30:20 (11:11)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki - Jachlewski, T. Gębala 4, Niewrzawa 1, Przybylski 4, Daszek 2, M. Gębala 2, Chrapkowski 1, Daćko 2, Krajewski 1, Jurkiewicz 2, Gierak 1, Łyżwa, Walczak.