Odmienione PGE VIVE pokonało Mieszkowa

sobota, 19 października 2019 18:35 / Autor: Damian Wysocki

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów, PGE VIVE pokonało na wyjeździe Mieszkowa Brześć 31:27.

Kielczanie zaliczyli udany początek. "Żółto-biało-niebiescy" postawili twarde warunki w obronie, co pozwoliło im na szybkie zbudowanie przewagi. W 5. minucie, po trafieniu Angela Fernandeza Pereza ze skrzydła, było już 4:1.

W bramce zdążył się szybko rozgrzać Andreas Wolff. Między innymi dzięki jego interwencjom mistrzowie Polski utrzymywali trzy, cztery bramki przewagi. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa tuż przed zejściem do szatni zwiększyli ją do sześciu trafień.

Mieszkow w drugiej połowie rzucił się do obrabiania strat. Białorusini  trzy razy zdołali zmniejszyć dystans do trzech trafień, ale PGE VIVE za każdym razem wracało na pięć bramek przewagi.

W 52. minucie gospodarze przełamali tę barierę. Po golu Darko Djukicia z rzutu karnego mistrzowie Polski prowadzili tylko dwoma bramkami – 25:23. W następnej akcji skutecznie odpowiedział jednak Arkadiusz Moryto.

Końcówka przyniosła niesamowite emocje. W 54. minucie napędzany dopingiem swoich kibiców Mieszkow zdołał dojść kielczan na jedną bramkę. Po golu Arcioma Selwasiuka było 26:25 dla PGE VIVE. Kielczanie odpowiedzieli indywidualną akcją Alexa Dujszebajewa. Mieszkow znowu złapał kontakt, ale na trzy minuty przed końcem arcyważną bramkę na 28:26 rzucił Uładzisłau Kulesz. Białorusini w swojej akcji stracili piłkę, a na wszystko zdołał odpowiedzieć Julen Aginagalde. Po chwili kontratak na gola zamienił Blaż Janc, a mistrzowie Polski zapewnili sobie cenne dwa punkty.

PGE VIVE  rozegra kolejny mecz po tygodniowej przerwie reprezentacyjnej. Kielczanie we wtorek, 29 października w 9. kolejce PGNiG Superligi zmierzą się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn.

Mieszkow Brześć – PGE VIVE Kielce 27:31 (9:15)

Mieszkow: Pesić, Mackiewicz 1 – Kankaras 2, Kułak 1, Szkuriński 2, Andrejew, Jurynok 1, Accambray 6, Szumak, Baranow, Razgor 4, Selvasiuk 1, Djukić 4, Vilipau 5, Malus.

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez Perez 5, Kulesz 7, Pehlivan 2, Jurkiewicz 1, A. Dujszebajew 4, Lijewski, Moryto 4, Janc 3, Karaliok, Aginagalde 4, Guillo.