Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Odrodzona Łomża Vive podejmuje drużynę Tomasza Strząbały

piątek, 24 września 2021 16:10 / Autor: Damian Wysocki
Odrodzona Łomża Vive podejmuje drużynę Tomasza Strząbały
Odrodzona Łomża Vive podejmuje drużynę Tomasza Strząbały
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Szczypiorniści Łomży Vive Kielce nie mają czasu na dłuższy oddech. Już w sobotę, w ramach 4. kolejki PGNiG Superligi, podejmą w swojej hali Energę MKS Kalisz. Dwa dni później wyruszą w podróż do Zaporoża.

W czwartek podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozegrali świetne spotkanie przeciwko Telekomowi Veszprem. Wygrali 32:29. W mecz włożyli sporo energii.

– Chłopaki odżyli. Po meczu było widać, że na ich twarze wrócił uśmiech. Na pewno nie spoczną na laurach – zapewnia Krzysztof Lijewski, drugi trener kieleckiego zespołu.

– Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Na początku sezonu nie graliśmy tak dużo. Wszyscy są zdrowi. Najważniejsze jest podejście mentalne. Wszystko musimy mieć dobrze ułożone w głowach – mówi Arciom Karaliok, obrotowy mistrza Polski.

W sobotę do Hali Legionów przyjeżdża Energa MKS Kalisz, którą prowadzi doskonale znany w Kielcach Tomasz Strząbała. Od początku drużyna z Wielkopolski prezentuje niezłą formę. Przegrała pechowo z Górnikiem Zabrze jedną bramką, nie wykorzystując rzutu karnego na remis w samej końcówce. Później niespodziewanie ograła na wyjeździe Azoty Puławy, a ostatnio rozprawiła się z Chrobrym Głogów.

– Trener Strząbała fajnie poukładał ten zespół. Mają byłych lub obecnych kadrowiczów. Świetnie w bramce rodzi sobie Łukasz Zakreta. To nie będzie łatwe spotkanie – przestrzega Krzysztof Lijewski.

– Widziałem ich mecz z Puławami. Grają fajnie. Często współpracują z Krępą na kole. Mają dobrych zawodników na każdej pozycji. Mają mocną bramkę, a ona potrafi wygrać wiele spotkań – wyjaśnia Arciom Karaliok.

Sobotni mecz w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 15.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO