Ofensywny dramat. Polacy wyraźnie przegrali z wicemistrzami świata

piątek, 21 stycznia 2022 19:25 / Autor: Damian Wysocki

Polscy szczypiorniści znowu nie zdołali dotrzymać kroku drużynie ze światowego topu. W drugim spotkaniu fazy głównej Euro 2022, przegrali ze Szwecją 28:18.

Podopieczni Patryka Rombla przystąpili do tego spotkania dzień po dotkliwej porażce z Norwegią. W pierwszych minutach mieli problemy w ataku. Szwedzi nie potrafili tego w pełni wykorzystać, bo udany początek w bramce zaliczył Mateusz Kornecki. Po 10. minutach wicemistrzowie świata prowadzili 5:3.

Polacy nieźle radzili sobie w obronie, jednak zawodzili w ataku. W nim po 20. minutach mieli 28 procent skuteczności. W bramce świetnie radził sobie bramkarz Łomży Vive, który miał w tym momencie blisko 40-procentową skuteczność. Szwecja miała już cztery bramki zapasu.

Przed zejściem do szatni zdołali podwoić kapitał, chociaż nie grali wielkiego meczu. Wicemistrzowie świata wykorzystywali fatalną grę Polaków w ataku. Podopieczni Patryka Rombla między 13. a 30. minutą zdobyli tylko jednego gola… z rzutu karnego, a Szwecja prowadziła 14:6.

Drugą połowę w drugiej linii „biało-czerwonych” rozpoczęło trio Jędraszczyk-Olejniczak-Daszek. Polacy dochodzili do czystych sytuacji, jednak seryjnie przegrywali pojedynki z Tobiasem Thulinem. Rywale utrzymywali wysoką przewagę.

„Biało-czerwoni” nie potrafili zmienić obrazu tego spotkania. Dalej popełniali sporo błędów i byli nieskuteczni. Szanse otrzymali rezerwowi. Szwecja kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wygrała 28:18.

Polska rozegra kolejny mecz w niedzielę. Jej rywalem będzie Rosja.

Polska – Szwecja 18:28 (6:14)

Polska: Kornecki, Zembrzycki – Krajewski 5, Sićko 1, Chrapkowski, Przytuła, Pietrasik, Olejniczak 1, Jędraszczyk 1, Daszek, Przybylski, Moryto 5, Dawydzik 2, Syprzak 3

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW ŁOMŻY VIVE KIELCE:

Mateusz Kornecki: 6 obron na 26 rzutów, 23 proc. skuteczności, czas gry: 39:33

Michał Olejniczak: 1 gol, 5 rzutów, 20 proc. skuteczności, 3 asysty, 1 wywalczony karny, 3 straty, czas gry: 42:27

Szymon Sićko: 1 gol, 3 rzuty, 33 proc. skuteczności, 2 asysty, 4 straty, czas gry: 15:25

Arkadiusz Moryto: 5 bramek, 8 rzutów, 63 proc. skuteczności, 2 straty, 1 błąd techniczny, 1 przechwyt, czas gry: 51:12