Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Oficjalnie: Jaganjac podpisał kontrakt z Łomżą Vive

niedziela, 17 października 2021 11:06 / Autor: Damian Wysocki
Oficjalnie: Jaganjac podpisał kontrakt z Łomżą Vive
fot. Davor Kovacević
Oficjalnie: Jaganjac podpisał kontrakt z Łomżą Vive
fot. Davor Kovacević
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce potwierdziła, że od przyszłego sezonu jej nowym zawodnikiem zostanie Halil Jaganjac. 23-letni lewy rozgrywający z Chorwacji podpisał trzyletni kontrakt.

O tym, że zawodnik broniący obecnie barw Nexe Nasce dołączy do mistrza Polski mówiło się od kilku miesięcy. Jakiś czas temu sam szczypiornista potwierdził to na łamach chorwackich mediów.

Halil Jaganjac jest czołowym graczem Nexe, z którym w poprzednim sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Chorwacji. Z dobrej strony pokazał się również w Lidze Europejskiej, gdzie zdobył 80 bramek. 29 trafień dorzucił w SEHA Lidze. Jest powoływany do reprezentacji. W przeszłości, jako 18-latek trafił do Paris Saint-Germain, jednak już po roku odszedł do macedońskiego Metalurga Skopje.

Latem przyszłego roku do kieleckiego klubu dołączą jeszcze Francuzi Nedim Remili i Benoit Kounkoud oraz Słoweniec Stas Skube. Drużynę na pewno opuści Uładzisłau Kulesz.

Bertus Servaas, prezes mistrza Polski, prowadzi negocjacje z kolejnym lewym rozgrywającym, utalentowanym  19-letnim Szwedem Eliotem Stenmalmem z Redbergslids Goteborg. W 2023 roku zespół wzmocni Egipcjanin Hassan Kaddah.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO