Pewny triumf koszykarzy AZS-u UJK

niedziela, 21 lutego 2021 16:33 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 21. kolejki koszykarskiej drugiej ligi, zawodnicy AZS-u UJK Kielce pokonali Profi Sunbud Pabianice 91:79.  Podopieczni Rafała Gila zawdzięczają zwycięstwo w głównej mierze świetnie rozegranej pierwszej kwarcie.

Kielczanie zanotowali świetny początek. Po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą dziewięciu punktów, co dawało pewien komfort psychiczny przed dalszą częścią spotkania.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Prowadzenie zmieniało się dość często, a ostatecznie 20:10 wygrali gospodarze.

Trzecia część ponownie przebiegała pod dyktando AZS-u. Dobra skuteczność rzutów i twarda obrona poskutkowały zwycięstwem 25:17.

"Akademicy" przegrali ostatnią kwartę 19:23, ale finalnie zwyciężyli 91:79.

Po 20 rozegranych meczach kielczanie z dorobkiem 29 punktów zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. W sobotę, 27 lutego, AZS podejmie w swojej hali MKS Ochotę Warszawa.

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - AZS UJK Kielce 79:91 (19:28, 20:19, 17:25, 23:19)

PKK 99: Wasilewski 12, Gralewski 12, Jurga 11, P. Grabowski 11, Karpiak 8, Kowalewski 8, Zawadzki 6, Fabiszewski 4, M. Grabowski 4, Szuter 3, Barys, Szczerkowski.

AZS UJK: Sowa 18, Parszewski 16, Jagiełło 16, Zygmunciak 11, Osiakowski 9, Nowik 8, Czapla 4, Wierzgała 4, Fugiński 3,  Adamczyk 2, Grad.