Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Pewny triumf Łomży Vive

sobota, 25 września 2021 16:21 / Autor: Damian Wysocki
Pewny triumf Łomży Vive
Pewny triumf Łomży Vive
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W sobotnim meczu 4. kolejki PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała w Hali Legionów Energę MKS Kalisz 37:29.

\Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przystąpili do tej rywalizacji niespełna dwie doby po spotkaniu z Telekomem Veszprem. W kadrze zabrakło narzekającego na ból żeber Igora Karacicia. Wolne dostał również Sigvaldi Gudjonsson.  

Spotkanie na środku rozpoczął Haukur Thrastarson, dla którego był to pierwszy oficjalny występ po niemal rocznej przerwie spowodowanej urazem.

W mecz idealnie wprowadził się Tomasz Gębala, który zdobył cztery z sześciu pierwszych bramek Łomży Vive.  Podopieczni Tałanta Dujszebajewa schodzili na przerwę 20:15. W kieleckim ataku mocnym punktem był również Arciom Karaliok.

Mistrzowie Polski odskoczyli wyraźniej od rywali w ostatnim kwadransie.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w poniedziałek udadzą się w podróż do Zaporoża, gdzie w czwartek, w kolejnym meczu Ligi Mistrzów, zmierzą się z miejscowym Motorem.

Łomża Vive Kielce – Energa MKS Kalisz 37:29 (20:15)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 1, Sanchez, Sićko 2, A. Dujszebajew 3, Tournat 4, Faruk, Kulesz 1, Moryto 5, Thrastarson 3, Surgiel 4, Domagała 1, Gębala 5, Karaliok 7, Nahi

Energa MKS: Krekora, Zakreta – Krępa 2, Tomczak 6, Kamyszek 4, Adamski 7, Kus 2, Drej 1, Pedryc, Góralski, Wróbel, Szpera 5, K. Pilitowski, M. Pilitowski, 1 Bekisz 1, Makowiejew,

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO