Pewny triumf Łomży Vive przed dwumeczem w Lidze Mistrzów

sobota, 27 marca 2021 13:54 / Autor: Sebastian Kalwat

W 20. kolejce PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała MMTS Kwidzyn 40:26. Podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa czekają teraz spotkania z HBC Nantes w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Pierwsza faza spotkania była dość wyrównana. Obie ekipy dość łatwo zdobywały gole i w 10. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:5 dla gospodarzy.

W kolejnych fragmentach kielczanie nadal nie potrafili znacząco odskoczyć z wynikiem i po 20. minutach prowadzili różnicą dwóch trafień - 15:13.

Pod koniec pierwszej części podopieczni Tałanta Dujszebajewa wreszcie wrzucili wyższy bieg, przyspieszyli grę i dzięki temu oddali się z wynikiem. Do przerwy kielczanie prowadzili 22:15.

Zawodnicy Łomży Vive nie najlepiej rozpoczęli drugą połowę, gdyż w sześć minut zdobyli zaledwie jednego gola, przy trzech dla gości. Później jednak sytuacja wróciła do normy. Kielczanie zagrali lepiej w obronie, a to dało możliwość wyprowadzania szybkich kontr i na około kwadrans przed zakończeniem pojedynku było już 29:20.

Do końca spotkania kieleccy szczypiorności kontrolowali grę i ostatecznie pokonali MMTS 40:26.

Teraz kielczan czeka dwumecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów z francuskim Nantes. Pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe w środę 31 marca o godzinie 20.45.

Łomża Vive Kielce – MMTS Kwidzyn 40:26 (22:15)

Łomża Vive: Wolff, Wałach – Surgiel 3, Sićko 3, Kulesz 4, Olejniczak, A. Dujszebajew 3, Vujović 3, Moryto 3, Gębala 1, Karacić 2, Gudjonsson 4, Tournat 6, Kaczor 3, Fernandez 5.

MMTS: Dudek, Matlęga – Ossowski 3, Nastaj 1, Przytuła 3, Zieniewicz 2, Krieger, Potoczny 2, Kutyła 1, Orzechowski, Guziewicz 1, Kryński 1, Szyszko 6, Grzenkowicz 1, Peret 3, Jankowski 2.