PGE VIVE KIELCE MISTRZEM POLSKI! Po raz piętnasty!

niedziela, 03 czerwca 2018 17:30 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Piętnasty tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce. Kielczanie wygrali drugi finałowy mecz z Orlenem Wisłą Płock 33:29.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 33:28 dla PGE VIVE. Wprawdzie w pierwszej połowie goście postawili się zespołowi z Kielc. W 19 min. prowadzili już 9:6, ale na przerwę schodzili z punktem przewagi (13:14). Druga połowa należała już do gospodarzy, którzy bardzo szybko odrobili stratę gola, a później punktowali rywali. W 41 min. prowadzili 24:19 mając mecz pod kontrolą. Płocczanie mieli jeszcze jeden zryw i na 10 minut przed końcem zbliżyli się do rywali na jednego gola (26:25), ale ostatecznie przegrali 33:29.

Dzięki 15. w historii klubu tytułowi mistrza Polski kielczanie zrównali się ze Śląskiem Wrocław w największej liczbie złotych medali. Był to ostatni mecz w karierze dla Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego, Mateusza Kusa, Manuela Strleka, Urosa Zormana, Darko Djukicia i trenera Tomasza Strząbały.

PGE VIVE KIELCE - ORLEN WISŁA PŁOCK 33:29