[PKO BP Ekstraklasa] Puszcza dogoniła peleton. Śląsk umocnił się na fotelu lidera

wtorek, 28 listopada 2023 18:36 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Cztery zwycięstwa gości, cztery remisy oraz jeden triumf gospodarzy, tak minęła 16. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Strefa spadkowa coraz bliżej Korony.

Podziałem punktów zakończyło się starcie Korony Kielce na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów 1:1 (więcej TUTAJ). Za sprawą zdobytego punktu oraz niekorzystnego rezultatu w Krakowie strefa spadkowa zbliżyła się do kielczan na dystans punktu.

Na obiekcie imienia Józefa Kałuży grająca w roli gospodarza Puszcza Niepołomice pokonała Górnika Zabrze 2:1. Podopieczni Tomasza Tułacza odwrócili wynik spotkania, ponieważ do przerwy przegrywali 0:1. Beniaminek zgarnął komplet punktów po raz drugi z rzędu.

16 seria gier stała pod znakiem wpadek faworytów. Legia Warszawa zremisowała domowy mecz z Wartą 2:2, chociaż od 40. minuty musiała odrabiać dwie bramki straty.

Z kolei najbliższy rywal „żółto-czerwonych" - Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Widzewem Łódź 1:3. Zawodnicy z Wielkopolski decydujące bramki stracili już w doliczonym czasie gry.

Pogoń Szczecin niespodziewanie uległa Stali Mielec 2:3. Hat-trickiem w tym pojedynku popisał się białoruski napastnik mielczan Ilya Szkurin.

Remisami zakończyły się starcia Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice oraz Rakowa Częstochowa z Cracovią.

Na zakończenie kolejki Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Radomiaka 1:0. Zwycięstwo zapewnił gościom Erik Exposito, lider klasyfikacji strzelców PKO BP Ekstraklasy.