[PKO BP Ekstraklasa] Zima zaatakowała stadiony. Koniec serii Korony

niedziela, 03 grudnia 2023 19:35 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Jeden mecz przesunięty na inny termin, starcie w Gliwicach przerwane po kwadransie. 17. kolejka piłkarskiej elity przyniosła także ciekawe boiskowe rozstrzygnięcia.

Nie tak wyobrażali sobie ostatnią przed rundą rewanżową serię spotkań piłkarze czterech drużyn. Przełożony przed rozpoczęciem został mecz Stali Mielec z Łódzkim Klubem Sportowym. Zaledwie piętnaście minut udało się rozegrać w Gliwicach gdzie mierzyły się ze sobą drużyny Piasta i Puszczy Niepołomice.

Po trzy punkty w piątek sięgały ekipy Jagielloni Białystok (zwycięstwo z Wartą 2:1), a także Górnika Zabrze (z Pogonią Szczecin 1:0).

Udany debiut w roli trenera Radomiaka Radom miał Maciej Kędziorek. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Widzewa Łódź 3:0.

Korona Kielce przegrała natomiast w domowym starciu z Lechem Poznań. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Kolejorza zdobył Kristoffer Velde w 87. minucie. Była to pierwsza ligowa porażka „żółto-czerwonych” od 16 września.

Najwięcej goli padło natomiast w Krakowie. Cracovia zremisowała z Ruchem Chorzów 4:4, pomimo ponad godzinnej gry w osłabieniu. Dla beniaminka rozgrywek był to drugi remis z rzędu.

W kolejnym z niedzielnych spotkań Legia Warszawa w ciągu 4. minut prowadziła w Lubinie 2:0 po bramkach Augustyniaka oraz Pankova. Ostatecznie Legioniści pokonali Zagłębie 3:0. Wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Josue.

Na zakończenie 17. serii gier w hicie Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1.