Po raz 15. pobiegli dla niepodległej Polski ulicami Kielc

niedziela, 12 listopada 2023 18:17 / Autor: Michał Gajos

W niedzielę 12 listopada odbyła się 15. edycja Biegu Niepodległości w Kielcach. Najszybszy uczestnik ukończył zawody w czasie 33 minut i 28 sekund.

Godzina 11:11 wyznaczała start 15. edycji Biegu Niepodległości. Ulicami Kielc, spod muszli zlokalizowanej w Parku Miejskim przy ul. Staszica, wyruszyło 1094 ochotników.

10-kilometorwy dystans najszybciej ukończył Tomasz Biskupski (33,28 min), drugie miejsce z jedynie pięcioma sekundami starty zajął Aleksander Dagan, a na ostatnim miejscu podium stanął Michał Bąk (34,45 min).

Wśród pań złoto zawisło na szyi Anny Pawlikowskiej (41,33 min), srebro wywalczyła Barbara Przeworska, a trzecie miejsce padło łupem Wioletty Kierczyńskiej.

– Perfekcyjna organizacja stowarzyszenia Siebiega. Po wszystkim grochówka, a do tego fajna trasa pokazująca atuty miasta. Lekki deszcz nie zniechęcił ludzi. Mocno odczuwalna była przyjemna atmosfera święta i wyjątkowe uczucie wspólnego śpiewania hymnu przed tuż startem – powiedział nam jeden z uczestników.

Kilka minut po starcie biegu głównego ruszył także bieg towarzyszący na 1918 metrów.