Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM
Magazyn EURO 2020

SPORT

Podgórski: To miało niewiele wspólnego z piłką nożną

sobota, 08 maja 2021 19:23 / Autor: Sebastian Kalwat
Podgórski: To miało niewiele wspólnego z piłką nożną
fot. Mateusz Kaleta
Podgórski: To miało niewiele wspólnego z piłką nożną
Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

– Ciężko  było cokolwiek zrobić. W sumie, to miało niewiele wspólnego z piłką nożną – powiedział po spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz Jacek Podgórski, skrzydłowy Korony Kielce.

Mecz w Nowym Sączu nie był porywającym widowiskiem. Padły trzy bramki, ale wynikały one głównie z bardzo prostych błędów w defensywie.

– Zawsze można walczyć o co najmniej remis. Ciężko  było cokolwiek zrobić. W sumie, to miało niewiele wspólnego z piłką nożną. Obie drużyny były nastawione na walkę. Sporo było stałych fragmentów i piłka często była poza grą. Nie przystoi nam przegrać kolejnego meczu w taki sposób – wyjaśniał Jacek Podgórski. 

I dodał: – Walki nie można  było nam odmówić. Zabrakło spokoju i pogrania piłką. Gdyby nie indywidualne błędy w obu drużynach, byłby mecz na 0:0. Nie było to porywające widowisko. 

Mimo gry w osłabieniu, Korona walczyła o choćby punkt. Przez ostatnie pół godziny musiała radzić sobie w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartką ukarany został Przemysław Szarek. 

– Moim zdaniem była to kontrowersyjna czerwona kartka. Cieszy, że po stracie Przemka nie schowaliśmy głowy w piasek i odrobiliśmy tę jedną bramkę straty. Niestety, pod koniec zdarzył nam się błąd i nie wywozimy  żadnego punktu – skwitował. 

Korona z 35 punktami na koncie zajmuje 12. miejsce w tabeli. W sobotę podejmie na swoim stadionie ostatni GKS Bełchatów (godz. 17).  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO