Polacy pozostają w grze o Rio

niedziela, 10 stycznia 2016 16:05 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarska reprezentacja Polski ciągle ma szansę na występ w sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w  Rio de Janeiro. „Biało-czerwoni” w meczu o 3. miejsce turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie pokonali 3:2 Niemców. Dzięki tej wygranej Polacy zagrają w maju w turnieju interkontynentalnym w Japonii i tam powalczą o przepustkę do Rio. W starciu z Niemcami bardzo dobre zawody rozegrał Mateusz Bieniek z Effectora Kielce.

Polacy po wczorajszej porażce z Francją znaleźli się pod ścianą. „Biało-czerwoni”, aby zachować szansę na występ w Igrzyskach  musieli w meczu o 3. miejsce europejskiego turnieju kwalifikacyjnego pokonać Niemców.

Podopieczni Stephane’a Antigi nie rozpoczęli tego spotkania najlepiej i przegrali pierwszego seta 20:25. Polacy wygrali drugą partie 25:22, ale w trzeciej ponownie lepsi okazali się gospodarze. Na domiar złego na początku czwartego seta Polacy popełniali dużo błędów i pozwolili Niemcom odskoczyć na kilka punktów. W decydującym momencie „Biało-czerwoni” opanowali nerwy i  po grze na przewagi zwyciężyli 28:26. W tie-breaku podopieczni Stephane’a Antigi poszli za ciosem i wygrali 16:14, dzięki czemu wciąż pozostają w grze o Igrzyska Olimpijskie.

W starciu z Niemcami bardzo dobrze zagrł Mateusz Bieniek z Effectora Kielce. Środkowy na szczególne wyróżnienie zasługuje za końcówkę czwartego seta, kiedy w trudnym momencie dla naszej kadry popisał się najpierw skutecznym atakiem, a później pięknym blokiem. „Bieniu” w całym spotkaniu zdobył czternaście punktów.

Polacy w maju zagrają w turnieju interkontynentalnym w Japonii, gdzie powalczą o wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej.

Polska – Niemcy 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 28:26, 16:14)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Paweł Zatorski (L), Damian Wojtaszek (L) – Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek.