Polscy szczypiorniści bez medalu. Reichmann z brązem

niedziela, 21 sierpnia 2016 16:58 / Autor: Damian Wysocki

Polscy piłkarze ręczni z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wrócą do kraju bez medalu. „Biało-czerwoni” w meczu o brązowy krążek najważniejszej sportowej imprezy czterolecia przegrali z reprezentacją Niemiec 31:25.

Początek spotkania o 3. miejsce był bardzo wyrównany. Polacy po 14. minutach wyszli na prowadzenie 8:5, ale wtedy w grze „Biało-czerwonych” coś się zacięło. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli mieć problemy w ataku i notowali sporo strat, co skrzętnie wykorzystali Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi do końca pierwszych 30. minut grali niezwykle skutecznie i przed przerwą wypracowali sobie sporą przewagę (17:14).  W drugiej części zawodnicy Dagura Sigurdssona konsekwentnie powiększali swój dorobek, wśród Polaków wyraźnie było widać zmęczenie po dwóch poprzednich starciach fazy pucharowej z Chorwacją i Danią, w które włożyli bardzo dużo zdrowia. Ostatecznie Niemcy wygrali 30:28 i to oni sięgnęli po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ze zdobytego krążka może cieszyć się Tobias Reichmann - skrzydłowy Vive Tauronu Kielce.