Polscy szczypiorniści wymęczyli zwycięstwo z Algierią

poniedziałek, 28 grudnia 2020 19:30 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Algierię 24:21 w swoim pierwszy meczu podczas towarzyskiego turnieju w Jastrzębiu-Zdroju. Na boisku zobaczyliśmy trzech zawodników Łomży Vive Kielce.

Podopieczni Patryka Rombla nie zachwycili. Po pierwszej połowie był remis po 11. W drugiej części Algierczycy potrafili wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Polacy w końcówce zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Na boisku zobaczyliśmy trzech reprezentantów Łomży Vive. Najskuteczniejszym graczem naszej kadry był Szymon Sićko, który zdobył pięć bramek na osiem rzutów. Do tego dołożył cztery asysty. Trzy trafienia zaliczył Arkadiusz Moryto. Na krótkie fragmenty drugiej połowy do bramki wszedł Mateusz Kornecki, który nie zdołał odbić żadnej piłki. Tomasz Gębala i Michał Olejniczak nie znaleźli się w kadrze meczowej.

We wtorek Polacy w meczu o zwycięstwo w turnieju zmierzą się z Rosją (godz. 19.30). W niedzielę nasi wschodni sąsiedzi pokonali Algierię 30:24.