Polska ograła Brazylię. Dobry Kornecki i skuteczny Moryto

piątek, 30 grudnia 2022 20:32 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim spotkaniu 4Nations Cup, reprezentacja Polski pokonała Brazylię 31:23. Podopieczni Patryka Rombla zajęli drugie miejsce podczas trzydniowej rywalizacji w Krakowie. Najlepsza – z kompletem zwycięstw – okazała się Tunezja.

Piątkowe spotkanie w Tauron Arenie lepiej rozpoczęli gracze z Ameryki Południowej. Po dziewięciu minutach prowadzili 6:4, a po kwadransie 8:6.

Bieg meczu odmieniło pojawienie się na boisku Piotra Jędraszczyka. Przyszły rozgrywający Łomży Industrii Kielce szybko zdobył dwie bramki. Dobrze grał też inny młody zawodnik – 19-letni prawy rozgrywający Andrzej Widomski.

Podopieczni Patryka Rombla przechyli szalę prowadzenia na swoją korzyść przed zejściem do szatni. Po pierwszej połowie było 14:13 dla nich.

Po zmianie stron Brazylijczycy złapali kontakt, ale tylko na chwilę. Po dziesięciu minutach „biało-czerwoni” mieli już cztery bramki przewagi, a ich rywale zaczęli popełniać coraz prostsze błędy.

W bramce z bardzo dobrzej strony pokazał się Mateusz Kornecki. Dzięki interwencjom bramkarza Łomży Industrii, jego koledzy z pola mieli szanse do wykazania się w szybkich atakach. W ich wykańczaniu prym wiódł Arkadiusz Moryto, który w całym spotkaniu zdobył sześć bramek i był najskuteczniejszym z naszych reprezentantów. Na boisku zobaczyliśmy jeszcze dwóch innych zawodników kieleckiego klubu: Michał Olejniczak zaliczył dwa, a Tomasz Gębala jedno trafienie.

Od 4 do 6 stycznia Polaków czeka ostatni sprawdzian przed mundialem, jakim będzie rywalizacja w  Noworocznym Turnieju Towarzyskim. Ich rywalami w katowickim Spodku będą Iran, Maroko i Belgia.