Porażka na inaugurację Ligi Mistrzów. Industria Kielce słabsza od Aalborga

środa, 13 września 2023 20:15 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała domowy mecz z Aalborgiem 31:34. Najwięcej bramek dla kielczan - 11 - zdobył Szymon Sićko.

Po kilku meczach nieobecności do składu mistrzów Polski powrócili Dylan Nahi i Benoit Kounkoud.

W pierwszej akcji meczu Miłosz Wałach zatrzymał obrotowego rywali. Wynik spotkania otworzył Mads Hoxer Hangaard. Chwilę później rzut karny Arkadiusza Moryty obronił Niklas Landin.

Pierwszą bramkę  dla „żółto-biało-niebieskich” w nowym sezonie Ligi Mistrzów zdobył rzutem z biodra w 5. minucie Igor Karacić 1:1. Duńczycy wyszli dwubramkowe prowadzenie po rzutach Aleksa Vlaha i Halda Jensena.

Do drugiego karnego w spotkaniu podszedł Igor Karacić i rzutem w drugie tempo pokonał Landina dając kielczanom kontakt. Przez kolejne fragmenty meczu wynik oscylował wokół remisu.

W 15. minucie duńczycy ponownie uzyskali dwie bramki przewagi po skutecznym karnym Mikkela Hansena. Do remisu 10:10 doprowadził w 21. minucie Alex Dujszebajew. Jednak konsekwentna gra gości pozwoliła im budować skromną zaliczkę.

Do przerwy 20-krotni mistrzowie Polski przegrywali 15:18.

Na początku drugiej części gry kielczanie podkręcili tempo rozgrywania akcji. Efektem tego było otrzymanie czerwonej kartki przez Hoxena w 34. minucie za trafienie w twarz Artsema Karaleka.

Po 45. minutach gry na tablicy świetlnej w Hali Legionów widniał wynik 24:28. Solidna gra w ataku wicemistrzów Danii sprawiała, że „żółto-biało-niebiescy” nie potrafili odrobić strat z pierwszej części gry.

Kolejne pięć minut nie przyniosło prełomu. Industria Kielce przegrywała 26:30 po skutecznym rzucie Lukasa Nilssona.

W 52. minucie po bramkach Sićki oraz Nahiego kielczanie odrobili część strat (28:30).

Cztery minuty później po bramce Igora Karacicia kielczanie doprowadzili do wyniku 30:31. Jednak po 120 sekundach gracze Aalborga znów wyszli na trzybramkową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania.

Industria Kielce przegrała pierwszy mecz tegorocznej Ligi Mistrzów 31:34.