Porażka w ostatnim sparingu w Turcji

środa, 24 stycznia 2018 16:48 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony, w swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji, przegrali 0:3 z Amkarem Perm. Kielczanie w pierwszej połowie przeważali nad trzynastą drużyną ligi rosyjskiej, ale nie zdołali tego potwierdzić bramką. W drugiej części w 56. minucie wynik spotkania otworzył Stanislav Prokofiev. Siedem minut później prowadzenie podwyższył Barun, który wykorzystał błąd kieleckiej obrony.  Korona w końcówce ponownie miała większą inicjatywę, a rywale skupili się na kontratakach. Jeden z nich zakończył się drugą bramką Prokofieva.

Korona Kielce - Amkar Perm 0:3  (0:0)

Bramki: Prokofiev 56' 80', Barun 63'

Korona: Hamrol (46' Gostomski) - Rymaniak, Dejmek (60' Kosakiewicz), Diaw, Kallaste (56' Miś) - Kiełb (46' Cebula), Żubrowski (72' Dziubek), Petrak (46' Możdżeń), Cvijanović (83' Gardawski), Jukić (67' Długosz) - Kaczarawa (46' Kapidzić).

Amkar (wyjściowy): Nigmatullin - Idowu, Belorukov, Sivakou, Zanev – Ogude, Ezatolakhi, Komolov, Ryazantcev, Bodul, Budkovskii

Dla Korony mecz z Amkarem był ostatnim sparingiem w Turcji. "Żółto-czerwoni" wcześniej dwukrotnie rywalizowali z zespołami z ligi rumuńskiej. Podopieczni Gino Lettieriego pokonali 3:2 CSM Politehnica Iasi oraz bezbramkowo zremisowali z Sepsi Sfantu Gheorghe. Bez goli zakończył się również ich mecz z ukraińskim Olimpikiem Donieck. Kielczanie w Side będą przebywać do soboty.

Korona ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek LOTTO Ekstraklasy rozegra w sobotę, 3 lutego kiedy w Kielcach zmierzy się pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.