Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Premierowe zwycięstwo Łomży VIVE

piątek, 14 sierpnia 2020 12:58 / Autor: Damian Wysocki
Premierowe zwycięstwo Łomży VIVE
fot. Mateusz Kaleta
Premierowe zwycięstwo Łomży VIVE
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Lekko, łatwo i przyjemnie – tak w skrócie można opisać  drogę Łomży VIVE Kielce do półfinału VIII Memoriału im. Antoniego Weryńskigo w Mielcu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 42:25.  

Już w pierwszych pięciu minutach mistrzowie Polski  pokazali, że w tym meczu nie ma mowy o niespodziance. Do takiej doszło w inauguracyjnym pojedynku turnieju, w którym Stal Mielec ograła po rzutach karnych Orlen Wisłę Płock.

Kielczanie po 5. minutach prowadzili 6:0. Piotrkowianin miał olbrzymie problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy "żółto-biało-niebieskich", co skutkowało seryjnymi kontratakami podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Łomża VIVE po pierwszej połowie prowadziła 22:9. W drugiej części kielczanie stracili więcej bramek, ale i tak odnieśli okazałe zwycięstwo 42:25.

Do gry wrócił Igor Karacić, którego zabrakło w pierwszym przedsezonowym sparingu z powodu lekkiego urazu stawu skokowego.

W sobotę Łomża VIVE rozegra dwa mecze. O 11.20 w półfinale zmierzą się z lepszym z pary Tatran Preszów – SPR Przemyśl. Rywalizacja o miejsca na podium odbędzie się późnym popołudniem.

Łomża VIVE Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 42:25 (22:9)

Łomża VIVE: Wolff, Wałach – Fernandez Perez 1, Surgiel 3, Sićko 1, Kulesz 2, Gębala 1, Karacić 2, Olejniczak 1, D. Dujszebajew 4, Vujović 5, A. Dujszebajew, Lijewski 1, Gudjonsson 5, Moryto 4, Tournat 3, Karaliok 6, Kaczor 3

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO