Przyszłość KKL-u w kobiecej tyczce? Podsumowanie występów lekkoatletów na mistrzostwach Polski

niedziela, 19 lutego 2023 19:29 / Autor: Damian Wysocki

Jeden medal wywalczyli zawodnicy KKL-u Kielce na 67. lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Ze srebrem wróci trójkoczkini Karolina Młodawska.

Jak już informowaliśmy, podopieczna Zdzisława Lipińskiego może być zadowolona z medalu, ale nie z wyniku. Uzyskała 13,17 m i wyraźnie, bo o 59 centymetrów przegrała z Adrianną Laskowską, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

W niedzielę Karolina Młodawska wystartowała w konkursie skoku w dal. W tym roku nie miała zbyt wielu okazji do występów w tej konkurencji, co było doskonale widać na rozbiegu. Uzyskała zaledwie 5,63 m i zamknęła dwunastoosobową stawkę. Mistrzynią Polski została Nikola Horowska, która skoczyła 6,45 m, bijąc swój rekord życiowy.

Z bardzo dobrej strony pokazały się tyczkarki KKL-u. 16-letnia Zofia Jastrząb skoczyła w pierwszej próbie 3,90, co dało jej czwarte miejsce. Taki sam rezultat uzyskała rok starsza Natalia Biskupska. Brązowy medal dała próba na 4 m. Podopieczne Agnieszki Wrony poprawiły o 5 centymetrów swoje rekordy życiowe, ustanawiając rekordy województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych i juniorek.

Do finału biegu na 800 m awansował Adam Masaczyński. W ośmioosobowej stawce zajął ostatnie miejsce. Uzyskał 1:52.01. Po złoto sięgnął pochodzący spod starachowickich Krynek Mateusz Borkowski (1:48.51).