PŚ: Polacy z Bieńkiem w składzie kontynuują zwycięski marsz

środa, 16 września 2015 10:12 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarska reprezentacja Polski odniosła szóste kolejne zwycięstwo podczas Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii. Tym razem Biało-czerwoni 3:1 ograli Kanadę. Wyróżniającym się zawodnikiem na parkiecie był Mateusz Bieniek z Effectora Kielce.

W pierwszym secie oba zespoły prowadziły wyrównaną grę. Po drugiej przerwie technicznej Kanadyjczycy zyskali dwupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta. W drugiej odsłonie rozdrażnieni Polacy pokazali klasę, pewnie wygrywając 25:15. W kolejnych partiach Biało-czerwoni potwierdzili swoją dominację i wygrali cały mecz 3:1.

Po raz kolejny w pierwszej szóstce na parkiet wybiegł Mateusz Bieniek z Effectora Kielce. Środkowy zdobył 9 punktów. 21 – latek szczególnie dobrze zaprezentował się w bloku. „Bieniu” rywali na siatce zatrzymywał  pięć razy. Do tego dołożył trzy skuteczne ataki oraz asa serwisowego.

Polacy w morderczym turnieju do rozegrania mają jeszcze pięć spotkań. Jutro o 5.10 czasu polskiego zmierzą się z reprezentacją Egiptu. W tabeli Pucharu Świata Biało-czerwoni zajmują drugie miejsce, do prowadzącej reprezentacji USA tracą jeden punkt. Dwa najlepsze zespoły wywalczą awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Kanada - Polska 1:3 (25:23, 15:25, 19:25, 19:25)

Kanada: Tyler Sanders (2), John Gordon Perrin (15), Justin Duff (6), Frederic Winters (6), Steven Marshall (11), Daniel Cornelius Jansen Vandoorn (10), Daniel Lewis (L) oraz Rudy Verhoeff, Dustin Schneider, Toontje Van Lankvelt, Blair Cameron Bann (L), Nicholas Hoag

Polska: Fabian Drzyzga (4), Bartosz Kurek (21), Piotr Nowakowski (14), Mateusz Bieniek (9), Rafał Buszek (15), Michał Kubiak (2), Paweł Zatorski (l) oraz Dawid Konarski (1), Mateusz Mika (15), Grzegorz Łomacz