Remis Polaków na zakończenie turnieju w Irun. Czas na mistrzostwa świata

niedziela, 08 stycznia 2017 11:32 / Autor: Damian Wysocki

Polscy piłkarze ręczni w swoim ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Irun zremisowali z Argentyną 26:26. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu nad zespołem „Albicelestes” zajęli 3. miejsce w trzydniowej hiszpańskiej rywalizacji. Dla "Biało-czerwonych" był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 11 stycznia mistrzostwami świata we Francji.

Polacy podobnie jak w poprzednich przegrany starciach z Hiszpanią i Katarem w niedzielę grali bardzo nierówno. „Biało-czerwoni” razili nieskutecznością w ataku oraz nie najlepiej prezentowali się w defensywie, co przełożyło się na wynik. Po 30 minutach Argentyna prowadziła 13:10.

Druga część w wykonaniu reprezentantów Polski była już zdecydowanie lepsza. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli szybciej i dokładniej rozgrywać swoje akcje, do tego dołożyli twardszą grę w obronie i już po dziesięciu minutach doprowadzili do remisu 17:17. W końcówce rywalizacja toczona była „gol za gol”. Polacy na 20 sekund prowadzili różnicą jednej bramki, ale w ostatniej akcji spotkania Argentyńczycy doprowadzili do remisu 26:26.

W spotkaniu zagrało czterech zawodników Vive Tauronu Kielce. Cztery bramki zdobył Mariusz Jurkiewicz, a bez gola mecz zakończyli Mateusz Jachlewski, Piotr Chrapkowski i Patryk Walczak.

Dwie minuty przed końcem pojedynku z powodu urazu barku parkiet musiał opuścić Jurkiewicz, w najbliższych godzinach wyjaśni się jak poważna jest to kontuzja.

Polacy w czwartek rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata we Francji. Ich pierwszym rywalem będzie Norwegia.

Polska - Argentyna 26:26 (10:13)

Polska: Kornecki, Malcher - Daszek 6, Przybylski 6, M. Gębala 1, Jurkiewicz 4, Gierak 1, Krajewski 3, T. Gębala 4, Niewrzawa, Jachlewski, Daćko, Moryto, Walczak, Łyżwa 1, Moryto.