Remis "przemeblowanej" Korony we Wrocławiu

sobota, 07 kwietnia 2018 20:05 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w ostatnim meczu fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gola dla gospodarzy w 45. minucie z rzut karnego zdobył Marcin Robak. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Ivan Jukić. Kielczanie do rundy finałowej awansowali z szóstego miejsca w tabeli.

Trener Gino Lettieri do Wrocławia nie zabrał kilku zawodników m.in. Jakuba Żubrowskiego, Kena Kallaste czy Radka Dejmka. Na Dolnym Śląsku wystawił zatem eksperymentalną "jedenastkę". Szanse debiutu w "żółto-czerwonych" barwach dostali bramkarz Matthias Hamrol oraz stoper Akos Kecskes. Od pierwszych minut swoje na boisko wybiegli również m.in. Nabil Aankour czy Zlatko Janjić.

Mimo, że Korona w takim zestawieniu zagrała po raz pierwszy, to od początku prezentowała się z dobrej strony. Z mijającymi minutami przewaga kielczan rosła. Już w ósmej, groźnie uderzał Ivan Jukić. Na kolejną sytuację kibice we Wrocławiu musieli czekać do 30. minuty. Wtedy strzał Piotra Celebana wybronił Hamrol.

W ostatnim kwadransie pierwszej części przewaga zdecydowanie należała do "żółto-czerwonych". Swoich szanse na otworzenie wyniku mieli aktywny Ivan Jukić, Bartosz Rymaniak oraz Mateusz Możdżeń. W 45. minucie w polu karnym Akos Kecskes faulował Sito Rierę. Z jedenastu metrów nie pomylił się Marcin Robak.

Kielczanie drugą część rozpoczęli z dużym impetem, co szybko udokumentowali golem. W 53. minucie świetną centrę Michała Gardawskiego zamknął Ivan Jukić. Podopieczni Gino Lettieriego mimo, że grali mocno przemeblowanym składem prezentowali więcej jakości. Sytuacji strzeleckich do ostatniej minuty było jednak jak na lekarstwo i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Korona fazę zasadniczą z 45 punktami na koncie zakończyła na 6. miejscu w tabeli. Kielczanie w pierwszym meczu rundy finałowej na wyjeździe zmierzą się z prowadzącym w tabeli Lechem Poznań.