Remis w zimowej scenerii

środa, 28 lutego 2018 19:38 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1. Środowe spotkanie zostało rozegrane w prawdziwie zimowych warunkach. Zawodnicy obu ekip oprócz dziesięciostopniowego mrozu musieli sobie poradzić z opadami śniegu. To co najciekawsze działo się w pierwszej połowie. W 20. minucie Koronę na prowadzenie wyprowadził Jacek Kiełb. W 37. do wyrównania doprowadził Jesus Imaz. Wisła gola mogła strzelić chwilę wcześniej, ale rzut karny wykonywany przez Carlitosa zdołał wybronić Zlatan Alomerović. Korona ostatni kwadrans grała w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Djibrila Diawa. W tym okresie gospodarze mieli dwie dobre sytuacje do strzelenia gola. W pierwszej uderzenie Carlitosa wybronił bramkarz, a chwilę później próba hiszpańskiego napastnika odbiła się od poprzeczki.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Imaz 37' - Kiełb 20'

Żółte kartki: Llonch, Boguski - Diaw

Czerwona kartka: Diaw (za dwie żółte)

Wisła: Cuesta - Palćić, Bartkowski, Wasilewski (82' Velez), Sadlok - Mitrović, Cywka, Llonch - Boguski (79' Bałaniuk), Carlitos, Imaz.

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste - Cebula (66' Gardawski), Żubrowski, Petrak (46' Malarczyk), Możdżeń, Cebula - Kaczarawa (46' Cvijanović).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

1': Zawodnicy oprócz około dziesięciostopniowego mrozu, od początku spotkania musieli sobie radzić z opadami śniegu. Przez to murawa na stadionie przy ul. Reymonta nie była idealna.

8': Pierwsza szansa Wisły. Krakowianie błyskawicznie wznowili grę po wolnym na czterdzieści metrów przed bramką Korony. Boguski zagrał do Lloncha, ten świetnie wypatrzył wybiegającego na wolną przestrzeń Imaza. Strzał Hiszpana z szesnastego metra powędrował nad poprzeczką.

12': Indywidualna akcja Boguskiego. Napastnik Wisły wygrał pojedynek biegowy z Kallaste, później zdołał go oszukać zwodem i oddać płaski strzał z narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka. Dobrą interwencją popisał się Alomerović.

20': GOL! 1:0! Kiełb! Pierwsza składa akcja Korony zakończona bramką! Kallaste dośrodkował z lewej strony na dłuży słupek. Tam znakomicie Cebula, bez przyjęcia, odegrał do środka. Na piłkę idealnie nabiegł Kiełb, który strzelił na tyle precyzyjnie, że futbolówka wpadła do bramki po rękach interweniującego Cuesty.

34': Rzut karny dla Wisły. Dejmek faulował wbiegającego w pole karne Boguskiego. Wydaje się, że kapitan "żółto-czerwonych" podjął niepotrzebne ryzyko przy tej interwencji.

35': Alomerović! Golkiper Korony świetną interwencją zatrzymał mocny strzał Carlitosa! Dla Serba to drugi obroniony karny w drugim kolejnym meczu!

37': GOL! 1-1! Imaz! Llonch wpadł w pole karne między obrońców Korony. Diaw zdołał wybić mu piłkę, ale ta znalazła się pod nogami Imaza, który mocnym strzałem, między nogami Alomerovicia doprowadził do wyrównania.

45+1': Po rzucie rożnym piłkę do swojej bramki mógł skierować Wasilewski. Czujny był jednak Cuesta, który zdołał odbić nieoczekiwany strzał.

46': Trener Gino Lettieri w przerwie zdecydował się na podwójną zmianę w składzie. Boisko opuścili Kaczarawa i Petrak, w ich miejsce pojawili się Cvijanović i Malarczyk. Szkoleniowiec Korony przeszedł na ustawienie z trójką środkowych obrońców. Od początku drugiej połowy zawodnicy grali już pomarańczową piłką, ponieważ cała murawa pokryła się już białym puchem.

50': Płaskie dośrodkowanie Lloncha z prawej strony. Na piłki na trzynastym metrze doszedł Bartkowski, ale jego uderzenie powędrowało obok słupka.

55':Trudne warunki znacznie wpłynęły na jakość meczu.

61': Cvjanović zagrał dobrą piłkę do Kallaste. Estończyk przyjął klatką piersiową, ale przed oddaniem strzału powstrzymał go Palcić.

65': Ładna, płynna akcja Wisły zakończona uderzeniem Boguskiego sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok słupka.

74': Za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Diaw.

80': Któryś z zawodników Korony zagrał długą piłkę do Kiełba. Grający w drugiej połowie jako wysunięty napastnik "Ryba" zdołał oddać strzał sprzed "szesnastki". Obok słupka.

81': Carlitos ładnie ograł Dejmka po czym uderzył ze skraju pola karnego. Dobra interwencja Alomerovicia.

82': Po raz kolejny Carlitos. Hiszpan bardzo mocno uderzył z czternastego metra, ale na szczęście Korony piłka odbiła się od poprzeczki.

90+1: Piłka meczowa Wisły. Krakowianie mieli rzut wolny w odległości siedemnastu metrów od bramki. Na szczęście uderzenie Carlitosa odbiło się od muru.