Rio: Bardzo dobry występ Wojciecha Makowskiego

piątek, 16 września 2016 09:54 / Autor: Damian Wysocki

Kielecki pływak Wojciech Makowski reprezentujący barwy Integracyjnego KS AWF Warszawa zajął siódme miejsce w finale 100 m stylem dowolnym podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Przypomnijmy, 24 - latek kilka dni temu w Rio wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Wojciech Makowski w poniedziałek nie zdołał zakwalifikować się do finału na 50 m stylem dowolnym, a w czwartek na dystansie dwa razy dłuższym pokazał się z bardzo dobrej strony. W eliminacjach poprawił niemal o dwie sekundy swój rekord życiowy, uzyskując 1:01.53 i z szóstym czasem wszedł do finału. W nim popłyną delikatnie wolniej 1.01,74 i zajął siódme miejsce. Wygrał Amerykanin Bradley Snyder, który w decydującym wyścigu popłyną rewelacyjnie i pobił rekord świata (0,56,15).