Rosja rozbita! Świetny mecz Bieńka!

środa, 09 września 2015 14:51 / Autor: Piotr Natkaniec

Reprezentacja Polski po raz siódmy z rzędu pokanała Rosję. Tym razem 3:1. Jedynie w pierwszym secie Polacy oddali inicjatywę Sbornej. To drugie zwycięstwo Polski w Pucharze Świata w Japonii. We wtorek wygrali z Tunezją 3:0.

Podobnie jak wczoraj w pierwszym składzie wyszedł środkowy Effectora Kielce Mateusz Bieniek. Choć pierwszy set nie należał do naszego zawodnika to z każdą minuty grał coraz lepiej. Wygląda na to, że gra przeciwko reprezentacji Rosji wyjątkowo mu leży, bo tym razem też był jednym z najlepszych siatkarzy w naszej kadrze na parkiecie. Zdobył 13 punktów, z czego 4 razy skutecznie zablokował rywali. Jedynie Bartosz Kurek miał na koncie więcej oczek (25), ale atakujący Resovii Rzeszów miał dziś fantastyczny dzień. W pełni zasłużenie odebrał statuetkę dla najlepszego gracza meczu.

Druga wygrana w turnieju stawia reprezentację Stephana Antigi w bardzo dobrej sytuacji. Polacy nie mają wiele czasu na odpoczynek, już w czwartek o 8.10 podejmą Argentynę.