Równa jazda Giemzy. Mały skok w "generalce"

wtorek, 08 stycznia 2019 19:52 / Autor: Damian Wysocki

Motocyklista Orlen Teamu, Maciej Giemza zajął 28. miejsce na 2. etapie Rajdu Dakar. Piekoszowianin zaliczył awans w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy we wtorek pokonali ponad 550-kilometrową trasę z Pisco do San Juan de Marcona, która zawierała 311 kilometrów odcinka specjalnego. Najszybciej z OESEM poradził sobie Austriak  Matthias Walkner, który potrzebował na to 3 godzin 23 minut i 57 sekund. Za jego plecami na metę dojechali Amerykanin  Ricky Brabec i zwycięzca pierwszego etapu – Hiszpan Joan Barreda Bort.

Maciej Giemza trasę pokonał w 3 godziny 56 minut i 34 sekundy, tracąc do zwycięzcy 32 minuty i 37 sekund. Drugi z motocyklistów Orlen Teamu – Adam Tomiczek zajął 30. lokatę.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał   Joan Barreda Bort, który o minutę i 31 sekund wyprzedza Matthiasa Walknera. Zaledwie 2 sekundy do Austriaka traci Ricky Brabec. Giemza w "generalce" plasuje się na 25. miejscu. Od lidera dzielą go 42 minuty i 6 sekund. Tomiczek zajmuje 27. pozycję, zaledwie 47 sekund za plecami swojego kolegi z zespołu.

Środa będzie bardzo wymagającym dniem. Zawodnicy pokonają blisko 800 kilometrów z San Juan de Marcona do Arequipy. Na motocyklistów czeka 331 kilometrów odcinka specjalnego.