Scyzory ze złotem Ligi Czeskiej

poniedziałek, 23 maja 2016 10:25 / Autor: Damian Wysocki

Koszykarze KS Pactum Scyzory udanie zakończyli sezon 2015/2016. Kieleccy wózkarze w miniony weekend okazali się najlepsi w turnieju finałowym Ligi Czeskiej.

Wózkarze Scyzorów w półfinale pokonali 69:45 Hobit Brno. W finale mierzyli się z drużyną gospodarzy  - WBS Pardubice. Mecz przez pierwsze trzy kwarty był bardzo wyrównany. Kielczanie po pół godzinie prowadzili tylko różnicą sześciu punktów. W ostatnich dziesięciu minutach koszykarze Scyzorów zagrali rewelacyjnie  i ostatnią kwartę wygrali 22:1, a całe spotkanie 62:36.

Dla kieleckich wózkarzy był to ostatni turniej w bieżącym sezonie.  Scyzory do swoich osiągnięć mogą dopisać trzy wspaniałe sukcesy: brązowy medal Mistrzostw Polski, srebro Pucharu Polski oraz triumf w międzynarodowej Lidze Czeskiej.

Kolejny sezon koszykarze KS Pactum Scyzory Kielce rozpoczną we wrześniu. Już jesienią zadebiutują w europejskich pucharach.

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO CENTRAL EUROPEAN CUP 2015/16:

MECZE PÓŁFINAŁOWE:

KS PACTUM Scyzory Kielce 69:45 Hobit Brno (16:12, 16:9, 15:12, 22:12)

Kielce: Moćko Filip 31 pkt, Pietrzyk Krzysztof 22 pkt, Garbacz Arkadiusz 7 pkt, Świeboda Jarosław 4 pkt, Minda Mariusz 3 pkt, Sobieraj Krystian 2 pkt, Moćko Szymon, Wrona Michał

WBS Pardubice 47: 42 KSS Mustang Konin

MECZ O BRĄZOWY MEDAL:

HOBIT Brno 66:32 KSS Mustang Konin

FINAŁ

KS PACTUM Scyzory Kielce 62:36 WBS Pardubice (18:6, 7:16, 16:13, 21:1)

Kielce: Moćko F. 32 pkt, Pietrzyk 17 pkt (2x3), Świeboda 7 pkt, Garbacz 6 pkt, Sobieraj, Moćko S., Minda, Wrona